Efektowny wygląd na okrągło. Z oryginalnymi kołami i oponami MINI.

MINI Wheel Configuration, Rims
MINI Complete Wheel and Tyre Configurator

Koła na szóstkę.

Dzięki konfiguratorowi kompletnych kół MINI.

Aby upewnić się, że radość jazdy nie skończy się na poboczu z powodu lodu i śniegu, niezbędny jest odpowiednie wyposażenie. Żadna inna część nie ma takiego wpływu na właściwości jezdne i bezpieczeństwo jak opony i koła.

Oryginalne kompletne koła zimowe MINI są idealnie dopasowane do Twojego modelu MINI i nie tylko zapewniają przyczepność, lecz także indywidualny styl na drodze.

Eleganckie, modne lub sportowe – sprawdź, która stylistyka najbardziej przypadnie Ci do gustu i będzie najlepiej pasować do Twojego MINI.

dam Image

Rozporządzenie UE w sprawie oznakowania opon.

W listopadzie 2012 roku weszło w życie ogólnoeuropejskie rozporządzenie dotyczące oznakowania opon. Obowiązująca w UE etykieta opony określa trzy parametry: efektywność paliwową, przyczepność na mokrej nawierzchni i opór toczenia.

  • Efektywność paliwowa: Efektywność paliwowa podzielona jest na klasy od A do G, gdzie A oznacza najwyższy, a G najniższy poziom efektywności. Według tej specyfikacji różnice pomiędzy poszczególnymi klasami wynoszą ok. 0,1 l/100 km.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni: Parametr ten opisuje zdolność opony do trzymania się drogi na mokrej nawierzchni. To oznaczenie również podzielone jest na klasy od A (najkrótsza droga hamowania) do F (najdłuższa droga hamowania). Różnica pomiędzy skrajnymi ocenami opon pod względem długości drogi hamowania wynosi 18 metrów.
  • Opór toczenia: Opór toczenia w unijnych oznaczeniach opon jest wyrażany w decybelach. Każdy dodatkowy czarny pasek na piktogramie oznacza nasilenie zewnętrznego hałasu toczenia. Warto jednak zaznaczyć, że zewnętrzny hałas toczenia nie zawsze przekłada się na odgłosy słyszane wewnątrz auta.

 

W oryginalnych oponach MINI z gwiazdką uwzględniane są nie tylko trzy parametry określane w unijnych etykietach na opony, ale aż 12 różnych kryteriów, dzięki którym zawsze dotrzesz na miejsce szybko i bezpiecznie. 

 

Należy pamiętać, że rzeczywista oszczędność paliwa i poziom bezpieczeństwa zależą od indywidualnego stylu jazdy oraz od następujących okoliczności:

Ekologiczny styl jazdy pozwala znacznie obniżyć poziom zużycia paliwa. 

Regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach zapewnia lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni i efektywność paliwową. 

Należy zawsze zachowywać bezpieczną odległość między pojazdami, dostosowaną do drogi hamowania.