dam Image

5. Pierwsze zwycięstwo z królową prędkości za kółkiem

MINI jest wprost stworzone do wyścigów. Zaledwie trzy lata po wprowadzeniu klasycznego modelu Morris Mini Cooper 997cc królowa prędkości Pat Moss wraz z drugim kierowcą Ann Wisdom wygrały holenderski Rajd Tulipanów. Było to historyczne zwycięstwo, dzięki któremu MINI udało się stanąć w szeregu najbardziej utytułowanych marek w historii sportów motorowych.

dam Image

4. Pierwszy tytuł mistrzowski dla MINI WRC

Jesienią 2013 roku Luis Monzón zdobył pierwszy tytuł mistrzowski za kierownicą MINI John Cooper Works WRC, odnosząc zwycięstwo w rozgrywanych na asfalcie Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii. Dzięki pięciu wygranym w sześciu rundach Monzón zapewnił sobie tytuł już na dwie imprezy przed końcem mistrzostw.

dam Image

3. MINI zachwyca w legendarnym „zielonym piekle”

Północna pętla toru Nürburgring jest równie piękna jak niebezpieczna. To właśnie tutaj rozgrywany jest jeden z najtrudniejszych wyścigów samochodowych na świecie. W 2013 roku MINI po raz kolejny pomyślnie stawiło czoła wyzwaniu pomimo deszczu i gęstej mgły. Zespół pomyślnie pokonał 73 okrążenia toru Nürburgring, meldując się na mecie na doskonałym miejscu w stawce liczącej 180 zawodników.

dam Image

2. Hat-trick podczas Rajdu Dakar

W 2014 roku zespół rajdowy w MINI ALL4 Racing nie tylko po raz trzeci z rzędu zwyciężył w Rajdzie Dakar, ale zgarnął trzy czołowe miejsca – czyli całe podium – w tej prestiżowej imprezie. Zdobywając aż pięć miejsc w ścisłej szóstce, zespół okazał się zdecydowanym zwycięzcą tego wyczerpującego 13-dniowego rajdu przez Amerykę Południową.

dam Image

1. MINI mija linię mety i zapisuje swoją kartę w historii

Dwudziestego czwartego stycznia 1964 roku Patrick Barron „Paddy” Hopkirk i Henry Liddon zaskoczyli cały motoryzacyjny świat, wygrywając Rajd Monte Carlo w swoim Morris Mini Cooper „S”. Po raz pierwszy MINI zostało niekwestionowanym zwycięzcą najważniejszej imprezy w motoryzacyjnym kalendarzu. Ten spektakularny sukces rajdowcy MINI powtórzyli jeszcze w 1965 i 1967 roku. Wyczyn ten zapewnił MINI stałe miejsce wśród motoryzacyjnej śmietanki.