Proste ładowanie.

Ładowanie MINI Electric jest proste i szybkie, dzięki czemu możesz w każdej chwili ruszyć w drogę. Tutaj dowiesz się o wygodnych sposobach ładowania w domu i w miejscach publicznych. Stale szukamy sposobów, jak oszczędzać koszty i uzyskać maksymalny zasięg. Poznaj rozwijającą się sieć publicznych stacji ładowania zapewniających proste ładowanie niemal w dowolnym miejscu.
Zelektryfikowana mobilność MINI – ładowanie - logo MINI Electric

ŁADOWANIE W DOMU.

MINI Electric jest standardowo wyposażone w dwa kable do ładowania prądem przemiennym (AC). Pierwszy kabel można podłączać do każdego domowego gniazdka. Drugi umożliwia znacznie szybsze ładowanie ze stacji Wallbox prądem przemiennym o wyższej mocy. Jeśli więc chodzi o ładowanie MINI Electric – nie ma to jak w domu.

Elektromobilność Mini – ładowanie – domowe gniazdko

Domowe gniazdko.

Do ładowania w domu nie potrzeba wcale skomplikowanych instalacji czy urządzeń. Standardowy kabel do okazjonalnego użytku można podłączać do każdego gniazdka 230 V (SchuKo).

Dwie i pół godziny wolnego ładowania wystarczy na przejechanie do 50 km.

Ładuj z domowego gniazdka przez noc, a zaczniesz dzień z pełnią energii wystarczającej na kilka dni jazdy po mieście. Samochód naładuje się całkowicie w około 15 godzin.

Elektromobilność mini – ładowanie – stacja wallbox

STACJE WALLBOX.

Możesz rozważyć montaż w domu stacji Wallbox Level 2. Dostarczany w standardzie drugi kabel do ładowania jest przeznaczony do współpracy z takim urządzeniem, co zapewnia wygodniejsze i szybsze ładowanie na co dzień – w domu i poza nim.

Więcej mocy: Parametry mogą się różnić, ale specjalna, trójfazowa stacja Wallbox o mocy 11 kW pozwala nawet trzykrotnie skrócić czas ładowania. Pozwala naładować MINI Electric do pełna w ciągu około 3,5 godziny.

MINI Wallbox: Jeśli chcesz zamontować stację MINI Wallbox lub urządzenie jednego z naszych partnerów, chętnie pomożemy w znalezieniu specjalisty w Twojej okolicy.

Ładowanie w domu.

Wykorzystaj w pełni możliwości ładowania w domu dzięki naszej serii przydatnych filmów o ładowaniu.

Elektromobilność Mini – ładowanie – szara linia
Elektromobilność Mini – ładowanie – ciekawe fakty Elektromobilność Mini – ładowanie – ciekawe fakty

DOBRZE WIEDZIEĆ.

Warto pamiętać, że koszt energii elektrycznej naliczany jest za kilowatogodzinę, z finansowego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy ładujesz MINI szybciej, czy wolniej.

Elektromobilność Mini – ładowanie – szara linia
Elektromobilność mini – ładowanie – separator kolaż
Elektromobilność Mini – ładowanie – elektryczne logo

ŁADOWANIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

Korzystaj ze stale rosnącej liczby publicznych stacji ładowania oferujących ładowanie zarówno prądem przemiennym (AC) poprzez złącze typu 2, jak i prądem stałym (DC) o mocy do 50 kW przez wtyczkę CCS. Ładowarki CCS są dostarczane z kablem do ładowania i nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń.Dzięki połączeniu praktycznej pojemności akumulatora i stabilnej wydajności procesu ładowania możesz dotrzeć swoim MINI do celu na wiele sposobów – i zawsze mieć w zasięgu kilka opcji ładowania.

Elektromobilność mini – ładowanie – stacja ładowania typu 2

STACJE ŁADOWANIA TYPU 2 (AC).

Twoje MINI Electric wyposażone jest w kabel typu 2 umożliwiający ładowanie w dowolnym miejscu. Górna część gniazda CCS w MINI służy do ładowania prądem przemiennym. 

Jest to złącze typu 2 kompatybilne z domowymi i publicznymi stacjami ładowania AC i domowymi gniazdkami.

Elektromobilność Mini – ładowanie – stacja szybkiego ładowania ccs Elektromobilność Mini – ładowanie – stacja szybkiego ładowania ccs

SZYBKIE ŁADOWARKI CCS.

Możesz także korzystać z szybkiego ładowania do 50 kW za pośrednictwem systemu CCS (Combined Charging System). Jest to europejski standard szybkiego ładowania. Górna część wtyczki przypomina złącze typu 2, mocniejsze złącze poniżej umożliwia przekształcanie prądu przemiennego przez MINI Electric na prąd stały, który bezpośrednio ładuje akumulator ze znacznie wyższą mocą. 

Ładowarki CCS są dostarczane z kablem do ładowania i nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń.Dzięki połączeniu praktycznej pojemności akumulatora i stabilnej wydajności procesu ładowania możesz dotrzeć swoim MINI do celu na wiele sposobów – i zawsze mieć w zasięgu kilka opcji ładowania.

Ładowanie w miejscach publicznych.

Wykorzystaj w pełni możliwości ładowania w miejscach publicznych dzięki naszej serii przydatnych filmów o ładowaniu.


DOSTOSUJ WARTOŚCI


Dostosuj wartości wejściowe poniżej, aby uzyskać najbardziej aktualne porównanie.

MINI Electric
Porównywalny pojazd napędzany benzyną
Estymowane roczne oszczędności

Zmiany wartości wpływają na obliczenia i zapisane kwoty. Wartości domyślne są ustalane na podstawie średnich cen odnotowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszystkie informacje tutaj mogą ulec zmianie.

KALKULATOR CZASU ŁADOWANIA.

Jeżeli pokonuję dziennie
km
0 km 200 km
Musisz ładować zazwyczaj raz w tygodniu.
x
Taką część pełnego naładowania potrzbujesz w ciągu dnia
%
Porównując do podobnego pojazdu spalinowego, mógłbyś zaoszczędzić

ŁATWE ŁADOWANIE W DOMU

czas trwania w godzinach
 
Koszt
 
czas trwania w godzinach
 
Koszt
 

SZYBKIE ŁADOWANIE W DRODZE

czas trwania w godzinach
 
Koszt
 
czas trwania w godzinach
 
Koszt
 

 

Ceny oparte na średniej cenie benzyny (6,06 zł/l) i kosztach energii elektrycznej (0,693 zł/kWh) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ostatnia aktualizacja w (listopad) 2022 r.
Należy pamiętać, że faktyczny zasięg zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rozmiaru kół i opon, indywidualnego stylu jazdy, wybranej trasy, warunków atmosferycznych oraz używania ogrzewania i klimatyzacji podczas jazdy i na postoju. W zależności od czynników zewnętrznych, takich jak napięcie sieciowe czy temperatura zewnętrzna, rzeczywiste czasy ładowania mogą odbiegać od czasów podanych w tym narzędziu. Czasy ładowania zostały zmierzone przy temperaturze zewnętrznej 25°C.

ŁADUJ SWOJE MINI, GDZIE I KIEDY TYLKO CHCESZ.

Aplikacja MINI pokazuje zdalnie za pośrednictwem smartfona aktualny stan naładowania, dostępny zasięg, koszty, czas ładowania lub najbliższą stację ładowania i powiązane koszty. Możesz przeglądać wszystkie interakcje związane z ładowaniem i wiele więcej. 


Znajdź właściwy punkt ładowania, dojedź tam, autoryzuj... i rozpocznij ładowanie.


Opłaty są naliczane za minutę. Na koniec miesiąca użytkownik otrzymuje szczegółowe zestawienie kosztów poszczególnych ładowań. Co więcej, będziesz ładować w 100% zieloną energią.


Dowiedz się więcej i skorzystaj z naszej interaktywnej mapy, aby zlokalizować wszystkie stacje ładowania, klikając poniższy link.

Zelektryfikowana mobilność MINI - ładowanie - mapa punktów ładowania

RZECZY, KTÓRE MOŻNA ROBIĆ PODCZAS ŁADOWANIA MINI.

Korzystaj w swoim MINI Electric ze stale rosnącej liczby stacji ładowania dostępnych na parkingach publicznych. A jeśli zastanawiasz się, jak spędzać czas ładowania, przygotowaliśmy kilka rzeczy, które możesz robić.
Elektromobilność Mini – ładowanie – elektryczne logo

POZNAJ KIEROWCÓW MINI ELECTRIC.

Właściciele MINI Electric, Monwar, Misty i Iola, opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach, ulubionych funkcjach MINI Electric i przedstawili swoje rady dotyczące przejścia na samochód elektryczny.

MONWAR, KENT.

„PROWADZENIE SAMOCHODU TAKIEGO JAK MINI ELECTRIC, TO CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ”.

„Jeśli zastanawiasz się nad przesiadką na »elektryka«, powiem Ci: zrób to! MINI Electric daje o wiele więcej frajdy z jazdy niż samochód z na benzynę czy diesla. Myślę, że gdyby ludzie więcej wiedzieli o samochodach elektrycznych – ładowaniu, kosztach, zasięgu – byliby bardziej skłonni do zmiany.

Wiem, że wiele osób obawia się ładowania, ale stacje ładowania są teraz wszędzie. Ponadto dostępne aplikacje i technologie znacznie ułatwiają planowanie podróży. Prowadzenie samochodu takiego jak MINI Electric to czysta przyjemność”.

Czytaj dalej
Zelektryfikowana mobilność MINI - doświadczenia kierowców - monwar
Zelektryfikowana mobilność MINI - doświadczenia kierowców - misty

MISTY, LONDYN.

„Z CZASEM ZACZNIESZ TEŻ ZNAJDOWAĆ STACJE, KTÓRE NAJLEPIEJ CI PASUJĄ”.

„Muszę przyznać, że trochę martwiłam o zasięg. Obawiałam się, czy wystarczy mi energii na długie trasy. Ale w MINI Electric nie mam absolutnie żadnych problemów. To dokładnie to, czego mi było trzeba! Zdarza mi się zapomnieć o ładowaniu przez noc, ale nawet wtedy mam wystarczająco dużo energii, aby dotrzeć do pracy czy wyskoczyć do sklepu. 

MINI Electric ma też fajne funkcje, które pomagają zachować zasięg. Super są też różne tryby jazdy. Jest Sport, Mid, Green i Green+. Prawie zawsze jeżdżę na Green. Regularnie jeżdżę do Dorset i ten tryb świetnie sprawdza się na długich trasach. Zawsze mam spory zasięg, a prowadzenie – sposób, w jaki MINI Electric porusza się po krętych drogach – jest świetne. Jedzie jak po sznurku. Naprawdę postarali się, żeby ten samochód dawał frajdę i komfort”.

Czytaj dalej

IOLA, SOUTH YORKSHIRE.

„PLANUJ SWOJE PODRÓŻE PRZED WYJAZDEM”.

„MINI Electric to mój pierwszy samochód elektryczny, ale tak naprawdę nigdy nie martwiłam się o ładowanie. Byłam po prostu ciekawa, jak to działa. Zastanawiałam się jak wszyscy: jak często będę musiała ładować? Czy to łatwe? Gdzie będę mogła ładować? Ile to trwa? Ale, jak mówię, nigdy nie miałam z tym żadnych problemów. Najczęściej ładuję w naszej stacji Pod Point, ale nie mam też problemów z dłuższymi trasami. 


Aplikacja MINI Electric na smartfony ułatwia ładowanie. Kiedy jestem w domu, mogę w aplikacji ustawić ładowanie w określonych porach dnia. Mogę sprawdzić, ile będzie kosztować ładowanie i jaki mam obecnie zasięg. A poza domem aplikacja pozwala naprawdę łatwo wyszukiwać stacje ładowania."

Czytaj dalej
Zelektryfikowana mobilność MINI - doświadczenia kierowców - iola
Elektromobilność Mini – ładowanie – elektryczne logo

SPRZĘT DO ŁADOWANIA.

Jeśli chcesz regularnie ładować swój samochód elektryczny w domu, stacja Wallbox oferuje wygodną i szybszą alternatywę dla standardowego ładowania z gniazdka. Tutaj znajdziesz informacje o rozwiązaniach MINI do ładowania w domu, a także o rozwiązaniach oferowanych przez naszych partnerów.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

Aby prawidłowo zainstalować stację MINI Wallbox czy stację jednej z naszych firm partnerskich, zalecamy skorzystanie z naszej usługi montażu. Zamów usługę u swojego dealera MINI lub u naszego partnera (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH), który wykona wszystkie niezbędne czynności – konsultację, montaż i uruchomienie.


Najważniejsze korzyści dla użytkownika:

 • Sprawdzenie wymogów dotyczących przyłączy elektrycznych na posesji.
 • Zaproponowanie odpowiednich miejsc do montażu stacji w zależności od miejsca parkowania użytkownika.
 • Instalacja, podłączenie i uruchomienie stacji ładowania w wybranym miejscu (w tym ułożenie okablowania o długości do 2 m na powierzchni).
 • Instruktaż w zakresie ładowania.
 • 24-miesięczna gwarancja.

Zalecamy zasilanie trójfazowe z bezpiecznikiem co najmniej 16 A, które zapewnia ładowanie o mocy 11 kW. Zasilanie trójfazowe z bezpiecznikiem 32 A będzie z kolei rozwiązaniem bardziej „przyszłościowym”. Wszystkie pojazdy PHEV mogą być ładowane kablem jednofazowym o mocy maks. 3,7 kW za pośrednictwem stacji MINI Wallbox Essential.

Krótszy czas ładowania: do 7,4 kW (ładowanie jednofazowe) lub 11 kW (ładowanie trójfazowe), długość kabla 5,0 m, prosta obsługa kabla, zintegrowana funkcja wykrywania prądu zwarciowego („upływu prądu stałego”).

Tak, jednak potrzebna jest wtyczka do ładowania „typu 2” albo wtyczka CCS (wtyczka kombi).

Kabel ma 5 m i jest bezpiecznie podłączony do stacji Wallbox.

Nie.

Tak, stacja MINI Wallbox Gen 3 jest certyfikowana do użytkowania na zewnątrz zgodnie ze stopniem ochrony IP 54. Oznacza to, że zapewnienie ochrony przed warunkami atmosferycznymi nie jest bezwzględnie konieczne. Stacja Wallbox została zaprojektowana i certyfikowana do eksploatacji na zewnątrz. Zalecamy jednak montaż stacji ładowania w pomieszczeniach ze względu na wygodę oraz zapobieganie osadzaniu się śniegu i lodu w czasie zimy, a także ochronę przed zabrudzeniem i mchem.

Nie. Kompleksowe badania bezpieczeństwa elektromagnetycznego wykazały, że MINI Wallbox Essential nie emituje promieniowania.

Najlepiej jest utrzymywać poziom naładowania w zakresie od 20 do 80%. Możliwe są niższe lub wyższe poziomy, ale dla optymalnej żywotności akumulatora zaleca się utrzymywać poziom naładowania w tym zakresie. W menu pojazdu można łatwo i wygodnie ustawić docelowy poziom naładowania na 80%, dzięki czemu nigdy nie trzeba będzie o tym pamiętać. Powinno to zaspokoić wszystkie potrzeby związane z codzienną jazdą. Jeśli faktycznie potrzebujesz więcej, po prostu ustaw wyższy cel.  

W trakcie procesu ładowania kabel jest zablokowany, co jednocześnie blokuje pojazd. BMW i Wallbox Connect można zamknąć, gdy urządzenie nie jest używane.

Tak. W takim przypadku energia będzie na bieżąco zużywana, ale bardzo powoli.

Wszystkie stacje ładowania w sieci MINI Charging są zapisane bezpośrednio w systemie nawigacyjnym MINI.

Można również ręcznie wyszukać stację. Po ustawieniu opcji "stacje ładowania" jako miejsca docelowego w systemie nawigacyjnym wyświetla się lista stacji ładowania znajdujących się w pobliżu.

Aplikacja MINI Charging oferuje także inną opcję, umożliwiając dostęp do listy wszystkich dostępnych stacji ładowania poprzez smartfon.

Możesz korzystać z mapy stacji ładowania MINI Charging albo specjalnej aplikacji MINI Charging do odblokowywania stacji i aktywacji procesu ładowania.


Niektóre ładowarki kolumnowe do pojazdów elektrycznych można obsługiwać przy pomocy aplikacji MINI Charging. Aplikacja ma wbudowany skaner kodów QR i jest równie prosta w użytkowaniu jak w instalacji. Wystarczy pobrać aplikację, wprowadzić numer umowy z MINI Charging i kod PIN.

Rozliczenia są bezgotówkowe – płatności można dokonywać wygodnie co miesiąc poprzez polecenie zapłaty ze swojego rachunku. W osobistym koncie internetowym MINI Charging masz bieżący wgląd w historię ładowania i koszty.

 1. Wyłącz silnik i włącz hamulec ręczny.
 2. W razie potrzeby ustaw wartość prądu ładowania.
 3. Nie używaj przedłużaczy.
 4. Zawsze podłączaj i odłączaj kabel ładowania w następującej kolejności:


Podłączanie:

 1. Podłącz kabel do gniazdka.
 2. Podłącz kabel do pojazdu.


Odłączanie:

 1. Odłącz kabel od pojazdu.
 2. Odłącz kabel z gniazdka.


Lampki diodowe:

 • Światło białe: lampka sygnalizacyjna
 • Światło czerwone: błąd ładowania
 • Światło pomarańczowe: inicjalizacja
 • Światło niebieskie: ładowanie w toku
 • Światło zielone: ładowanie zakończone

 

5. Zamknij samochód. Proces ładowania rozpocznie się dopiero po zamknięciu pojazdu.

Wiemy, jak wygląda pogoda na naszych szerokościach geograficznych. Dlatego MINI Electric jak i wszystkie nasze ładowarki są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne i zabezpieczone przed porażeniem prądem, tak więc ładowanie MINI w deszczu jest całkowicie bezpieczne.

Standardowe ładowanie prądem przemiennym (AC):

Wydajne ładowanie akumulatora przede wszystkim w nocy, ale także w ciągu dnia. Stacja ładowania AC ma większą moc niż domowe gniazdko elektryczne, a dzięki temu ładuje akumulator w ciągu zaledwie kilku godzin. Ten typ stacji ładowania jest zwykle określany jako stacja ładowania AC.


Szybkie ładowanie prądem stałym (DC):

Stacje szybkiego ładowania DC są lepszą opcją, gdy trzeba naładować samochód w krótszym czasie. W stacji tego typu można szybko naładować akumulator – na przykład gdy robisz zakupy albo idziesz coś zjeść na mieście. Proces ładowania trwa 30–40 minut. Ten typ stacji ładowania jest zwykle określany jako stacja ładowania DC."

Więcej informacji można znaleźć na stronie minicharging.chargemasterplc.com/
Uwaga: w razie problemów z ładowarką kolumnową należy kontaktować się z jej operatorem. Numer kontaktowy jest zwykle umieszczony na urządzeniu.

Nr tel. MINI Charging: +48 22 152 10 19 Godziny otwarcia 8:00 do 20:00, od poniedziałku do piątku
Nr tel. Obsługi klienta MINI: +48 885 69 64 64 Godziny otwarcia 8:00 do 20:00, od poniedziałku do piątku

Kluczowymi surowcami w akumulatorach wysokonapięciowych są kobalt, lit, grafit i nikiel. Obudowa akumulatora wysokonapięciowego wykonana jest z aluminium. MINI (BMW Group) dąży do stworzenia rozwoju odpowiedzialnego, zrównoważonego łańcucha dostaw spełniającego nasze wysokie standardy w zakresie etyki i praw człowieka. Wszyscy wybrani dostawcy muszą udzielać informacji na temat wdrażania standardów środowiskowych, społecznych i korporacyjnych, w tym dotyczących przestrzegania praw człowieka i zakazu pracy przymusowej.

Ściśle współpracujemy z kluczowymi dostawcami surowców, tak aby wszystkie materiały były pozyskiwane w sposób odpowiedzialny, zarówno w celu ochrony i poprawy stanu środowiska, jak i zapewnienia bezpieczeństwa i dobra zatrudnionych we wszystkich ogniwach łańcucha dostaw. W dalszym ciągu usprawniamy również działania logistyczne, aby zmniejszyć wpływ transportu komponentów do naszych zakładów.

MINI (BMW Group) bardzo dokładnie i krytycznie bada pochodzenie swoich surowców. Przy wyborze dostawców przestrzegamy wytycznych OECD dotyczących należytej staranności w zakresie odpowiedzialnego postępowania w biznesie. Ponadto zobowiązujemy naszych bezpośrednich dostawców, aby również ich dostawcy spełniali nasze wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przejrzystość sieci dostaw jest podstawą zapewnienia wymogów zrównoważonego rozwoju przez naszych dostawców.

Zelektryfikowana mobilność MINI – j01 teaser

NIE WYMAGA PRZEDSTAWIANIA (ANI TANKOWANIA).

Już od 1660 zł netto miesięcznie*

*Rata miesięczna netto w MINI Comfort Lease dla przedsiębiorców dla MINI Cooper za 153 300 zł brutto. Opłata wstępna 15%, okres leasingu 48 miesięcy, średnioroczny deklarowany przebieg 10 000 km, gwarantowana wartość końcowa. MINI Comfort Lease jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. 

WIĘKSZA DAWKA MINI.

Już od 1490 zł netto miesięcznie*

*Rata miesięczna netto w MINI Comfort Lease dla przedsiębiorców dla MINI Countryman Cooper C za 148 800 zł brutto. Opłata wstępna 15%, okres leasingu 48 miesięcy, średnioroczny deklarowany przebieg 10 000 km, gwarantowana wartość końcowa. MINI Comfort Lease jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. 

Zelektryfikowana mobilność MINI – U25 bev teaser