CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

MODELE MINI

 • Mini Clubman.
 • Dłuższe, szersze, przestronniejsze, nowe MINI Clubman

  Dłuższe, szersze, przestronniejsze, wyposażone w standardowe drzwi boczne oraz dwuskrzydłowe drzwi bagażnika – pod względem wszechstronności nowe MINI Clubman nie ma sobie równych. Dwuskrzydłowe drzwi bagażnika nie tylko urozmaicają stylistykę auta, ale również zwiększają jego funkcjonalność. To znak firmowy modelu Clubman, dzięki któremu jest to jedyne 6-drzwiowe auto w tym segmencie. Gdy masz zajęte ręce, system Easy Opener – element funkcji „dostępu komfortowego” – gwarantuje bezkontaktowy dostęp do pojazdu, rozpoznając ruch stopą pod tylnym zderzakiem. Bagażnik można też naturalnie otwierać przy pomocy uchwytu lub pilota. Nowe poziome lampy tylne, szeroka linia barkowa i atletyczny tył budzą respekt i podkreślają sportowy charakter nowego MINI Clubman. Więcej informacji o modelach MINI Clubman, stylistyce, kolorach, wykończeniu oraz innych opcjach można znaleźć w internetowym salonie lub konfiguratorze:

 • Wszystko o MINI Clubman
 • jak mogę skonfigurować swoje MINI
 • MINI Hatch 3-drzwiowe.
 • Właściwości jezdne godne gokartu, kultowy design i najnowocześniejsze technologie od reflektorów aż po pokrywę bagażnika.

  MINI w nowym wydaniu, które znów rzuci Cię na kolana. Dzięki nowym silnikom MINI Twin Power Turbo MINI są szybsze i zużywają mniej paliwa. Nowe tryby jazdy MINI pozwalają na zmianę stylu jazdy, oświetlenia wnętrza i odgłosu silnika pod kątem Twojego nastroju. Szybsze, bezpieczniejsze i wypełnione najnowocześniejszymi technologiami: nowe MINI zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich innych samochodów. Więcej informacji o 3-drzwiowych modelach MINI, stylistyce, kolorach, wykończeniu oraz innych opcjach można znaleźć w internetowym salonie lub konfiguratorze:

 • wszystko o MINI Hatch 3-drzwiowe
 • wszystko o MINI Hatch John Cooper Works
 • jak mogę Skonfigurować swoje MINI
 • MINI Hatch 5-DRZWIOWE.
 • Wprowadź do swojego MINI jeszcze więcej życia

  Daj się porwać gokartowym właściwościom jezdnym, kultowej stylistyce i zaawansowanym funkcjom – teraz pięciodrzwiowe MINI jest jeszcze przestronniejsze. Nowe 5-drzwiowe MINI mknie po asfalcie niczym gokart. Krótkie zwisy, niski środek ciężkości w połączeniu z szerokim rozstawem kół i sztywnym zawieszeniem sprawiają, że jest to najbardziej ekscytujące 5-drzwiowe auto na drodze. Wielowahaczowe zawieszenie tylnej osi i amortyzatory oddzielone od karoserii dają komfort porównywalny z limuzyną bez szkody dla którejkolwiek z ekscytujących klasycznych cech MINI. Właśnie na to czekaliśmy. Więcej informacji o 5-drzwiowych modelach MINI, stylistyce, kolorach, wykończeniu oraz innych opcjach można znaleźć w internetowym salonie lub konfiguratorze:

 • wszystko o MINI Hatch 5-drzwiowe
 • jak mogę skonfigurować swoje MINI
 • MINI CABRIO.
 • Idealna maszyna dla tych, którzy kochają pęd powietrza

  MINI Cabrio zapewnia emocje z jazdy w skoncentrowanej postaci niezależnie od pogody. W tym wyjątkowym samochodzie nawet zwykły odcinek drogi zmienia się w pełną wrażeń plenerową przygodę. Głównymi wyróżnikami tego zwinnego cabrio są krótkie zwisy, niski środek ciężkości, niewielka masa oraz silnik o wysokim momencie obrotowym. Jednostki napędowe generują moc od 75 kW do 170 kW. Dzięki niej każde MINI Cabrio zmienia się w prawdziwy huragan na drodze.

 • wszystko o MINI Cabrio
 • wszystko o MINI Cabrio John Cooper Works
 • jak mogę skonfigurować swoje MINI
 • MINI COUNTRYMAN.
 • Bezkompromisowe MINI, które wychodzi poza stereotypy

  MINI Countryman łamie wszelkie konwencje. Auto idealnie sprawdza się zarówno w mieście, jak i poza miastem, a przy tym mieści cały sprzęt potrzebny miłośnikom aktywnego stylu życia. Jednocześnie zwraca uwagę stylistyką i imponuje udoskonalonymi właściwościami jezdnymi. Czworo drzwi, przestronne fotele dla pięciu osób oraz niewiele ponad cztery metry długości gwarantują komfort i wszechstronność w całkowicie nowym wydaniu. Nie ma nic prostszego niż przesunięcie lub złożenie tylnych foteli, które pozwala uzyskać przestrzeń na dodatkowy bagaż albo zakupy.

 • wszystko o MINI Countryman
 • all about MINI Cooper S E all4

  Czy MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in jest dla mnie odpowiednie?

  Głównym czynnikiem warunkującym decyzję o zakupie jest dostępność infrastruktury do ładowania w miejscu zamieszkania. Akumulator można ładować ze zwykłego domowego gniazdka elektrycznego, własnej stacji Wallbox lub innego punktu ładowania w okolicy.

  Warto podkreślić, że pełne wykorzystanie potencjału oszczędności, jaki mają w sobie hybrydy typu plug-in (cena energii elektrycznej jest niższa od ceny paliwa) wymaga częstej jazdy na napędzie elektrycznym. Oszczędność może być jeszcze większa, jeżeli w miejscu pracy dostępna jest infrastruktura umożliwiająca ładowanie akumulatora. 

   

  Czy bezpieczeństwo i wrażenia z jazdy są zbliżone do MINI wyposażonych w napęd konwencjonalny?

  Konstrukcja MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in spełnia rygorystyczne standardy techniczne, a architektura pojazdu jest taka sama jak w konwencjonalnych modelach. Bezpieczeństwo pojazdów z napędem hybrydowym typu plug-in wyposażonych w akumulator wysokonapięciowy zostało kompleksowo przetestowane i spełnia najwyższe normy w tym zakresie.

  Dzięki silnikowi elektrycznemu MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in zapewnia ekologiczną elektryczną jazdę oraz jeszcze większą wydajność. Silnik elektryczny dostarcza moc od razu po uruchomieniu, także ze startu zatrzymanego, gwarantując wyjątkowo dynamiczne wrażenia z jazdy. Z kolei funkcja „boost” wspomaga pracę silnika spalinowego podczas przyspieszania oraz innych manewrów wymagających krótkotrwałego wzrostu mocy. Poza tym MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in w trybie elektrycznym nie generuje hałasu ani lokalnej emisji spalin.

  Czy można kontynuować jazdę na napędzie elektrycznym nawet wtedy, gdy w baku nie ma paliwa?

  Tak, bez problemu. Gdy całkowity zasięg na napędzie elektrycznym i spalinowym spada do 90 km, na zestawie wskaźników pojawia się komunikat. Poniżej całkowitego zasięgu 50 km wyświetlane jest stałe ostrzeżenie dotyczące zasięgu. Jeżeli bak jest pusty, można wykorzystać pozostały zasięg na napędzie elektrycznym, aby dojechać do najbliższej stacji paliw – o ile akumulator jest wystarczająco naładowany, a warunki sprzyjają jeździe elektrycznej.

   

  Ile wynosi zasięg elektryczny?

  W trybie całkowicie elektrycznym auto może pokonać do 42 km. Rzeczywisty zasięg elektryczny uzależniony jest od wielu czynników. Obejmują one m.in. intensywność korzystania z klimatyzacji i ogrzewania, ogólne obciążenie sieci elektrycznej (np. używanie nawigacji, radia, ogrzewania foteli i szyb, warunki klimatyczne w lecie i w zimie) oraz indywidualny styl jazdy.

  Przy całkowicie rozładowanym akumulatorze wysokonapięciowym jazda wyłącznie na napędzie elektrycznym jest niemożliwa. Można natomiast kontynuować jazdę na napędzie spalinowym. Inteligentne zarządzanie energią zapobiega uszkodzeniu akumulatora wysokonapięciowego nawet wtedy, gdy doszło do jego całkowitego rozładowania.

   

  Ile wynosi żywotność akumulatora wysokonapięciowego w MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in?

  Akumulatory wysokonapięciowe montowane w MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in to akumulatory litowo-jonowe, które w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów niklowych, ołowiowych czy kadmowych są zoptymalizowane pod kątem użytkowania w samochodach osobowych. W ramach przyznawanego przez BMW Group certyfikatu akumulatora Twój dealer MINI gwarantuje bezpłatne usuwanie ewentualnych wad akumulatorów wysokonapięciowych do przebiegu 100 000 km lub do 6 lat od daty zakupu nowego samochodu (w zależności od tego, które z kryteriów zostanie spełnione wcześniej). Szczegółowe informacje o świadczeniach serwisowych oferowanych w ramach certyfikatu akumulatora BMW Group można uzyskać w punkcie dealerskim MINI.

   

  Czy akumulator wysokonapięciowy zmniejsza pojemność bagażnika?

  Pojemność bagażnika w MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in w porównaniu z konwencjonalnymi modelami MINI jest ograniczona jedynie w niewielkim stopniu. Komfort załadunku uzyskano dzięki inteligentnym rozwiązaniom. Z jednej strony jest to płaska platforma załadunkowa, z drugiej odpowiednia głębokość bagażnika umożliwiająca przewożenie większych przedmiotów. W MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in dostępny jest też przelotowy system bagażowy z oparciem tylnej kanapy dzielonym w proporcjach 40:20:40.

   

  O czym trzeba pamiętać, jeżeli moje MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in nie będzie przez dłuższy okres użytkowane?

  Dłuższe przestoje w eksploatacji (np. kilkutygodniowe) są naturalnie możliwe, jednak gdy auto nie jest długo użytkowane, stan naładowania akumulatora wysokonapięciowego może ulec obniżeniu. Z tego względu przed dłuższą przerwą w użytkowaniu należy zadbać o niemal pełne naładowanie akumulatora albo podłączyć auto do stacji ładowania, która w razie potrzeby samoczynnie doładuje akumulator.

  Należy przestrzegać wskazówek dotyczących dłuższych przestojów zawartych w instrukcji obsługi dostarczonej razem z samochodem.

   

  Jak często trzeba ładować MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in?

  MINI Countryman z napędem hybrydowym typu plug-in należy w miarę możliwości doładowywać wtedy, gdy nadarza się okazja – czy to w domu czy na trasie. Dzięki temu masz zawsze do dyspozycji możliwie maksymalny zasięg elektryczny i możesz ograniczyć zużycie paliwa.

   

  Czy za granicą należy korzystać z innego kabla ładowania?

  Standardowy kabel ładowania dostarczany w ramach wyposażenia samochodu ma taką wtyczkę, jaka jest stosowana w danym kraju. Kable dopasowane do różnych typów gniazd wykorzystywanych w Europie są dostępne w ofercie akcesoriów.

 • wszystko o MINI Countryman John Cooper Works ALL4
 • jak mogę skonfigurować swoje MINI
 • MINI JOHN COOPER WORKS.
 • Jeśli cenisz maksymalne osiągi i chcesz przenieść rajdowe wrażenia z jazdy na ulicę...

  modele John Cooper Works są wprost stworzone dla Ciebie. Każdy model John Cooper Works został zaprojektowany w nawiązaniu do rajdowej historii marki, zapewniając rewelacyjne osiągi w połączeniu z niezrównanymi emocjami z jazdy. Historia John Cooper Works ma swój początek w latach 60. ubiegłego wieku i wiąże się z jednym z najbardziej spektakularnych zwycięstw w historii sportów motorowych. John Cooper dał swoje nazwisko modelowi Mini Cooper, który pojawił się na rynku w 1961 r., a także odegrał kluczową rolę w sukcesach rajdowych auta w kolejnych latach. Na szczególną uwagę zasługują spektakularne zwycięstwa Mini Cooper S w Rajdzie Monte Carlo w 1964, 1965 i 1967 roku. Oryginalna „kieszonkowa rakieta” z lat 60. XX wieku została całkowicie przeprojektowana. W swojej nowej odsłonie przyspiesza puls i daje ogromne pole dla wyobraźni. Nowe MINI John Cooper Works wyposażono w dwulitrowy czterocylindrowy silnik i sześciobiegową skrzynię. Wystarczająco dużo mocy, aby wbić kierowcę w fotel podczas dynamicznego startu i na trudnych technicznie zakrętach. Najszybsze, najmocniejsze MINI w historii. Więcej informacji modelach MINI John Cooper Works, stylistyce, kolorach, wykończeniu oraz innych opcjach można znaleźć w internetowym salonie lub konfiguratorze:

 • wszystko o MINI John Cooper Works
 • EDYCJE SPECJALNE MINI.
 • Edycje specjalne MINI to niezawodny sposób, aby pozostawić po sobie mocne wrażenie na drodze.

  Wybrane modele MINI są dostępne w edycjach limitowanych i specjalnych. Wyróżniają się wyjątkowymi opcjami, jak również idealnie dobranymi kolorami i materiałami. Edycje specjalne MINI są dostępne z szeroką gamą silników. Każdy model MINI jest prawdziwą motoryzacyjną perełką. Więcej informacji o edycjach specjalnych MINI, stylistyce, kolorach, wykończeniu oraz innych opcjach można znaleźć w internetowym salonie lub konfiguratorze:

 • STANDARDY RDE2 EURO6.
 • CZYM SĄ STANDARDY RDE2 EURO6?
 • PYTANIA OGÓLNE
 • Czy ceny w wyszukiwarce samochodów MINI różnią się od cen u dealera?

  Aby uzyskać więcej informacji o cenie wybranego pojazdu, należy kontaktować się z odpowiednim dealerem.

 • Na czym polega funkcja ZAREZERWUJ?

  Rezerwacja z obowiązkiem opłaty oznacza rezerwację pojazdu online z zamiarem zakupu danego pojazdu u dealera. Opłata jest konieczna, aby pojazd został zarezerwowany do czasu zawarcia umowy. Opłata rezerwacyjna „blokuje” samochód do dnia finalizacji umowy (jednak nie na dłużej niż 7 dni od daty potwierdzenia rezerwacji). W tym okresie nikt inny nie może zarezerwować tego samochodu za pośrednictwem platformy. Po sfinalizowaniu umowy pojazd zostanie usunięty z platformy i nie będzie już dostępny do sprzedaży. Po finalizacji umowy opłata rezerwacyjna zostanie zaliczona na poczet płatności końcowej. Jeśli nie dojdzie do finalizacji umowy, opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona na rachunek bankowy rezerwującego.

 • Na czym polega funkcja ZAPYTAJ O OFERTĘ?

  „Zapytaj o ofertę” to niewiążące zapytanie kontaktowe. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących konkretnego pojazdu, można skorzystać z przycisku „Zapytaj o ofertę”, aby przekazać zapytanie bezpośrednio do odpowiedniego dealera. Po otrzymaniu zapytania dealer kontaktuje się z nadawcą wiadomości w najszybszym możliwym terminie.

 • Czy otrzymam samochód z grafiki?

  Tak. Do sprzedaży wystawione są samochody, których wizualizacja prezentowana jest na grafikach.

 • Jakie są dostępne możliwości kontaktu?

  Z centrum obsługi klienta MINI można skontaktować się przez e-mail lub wysyłając prośbę o kontakt. Pytanie o samochód można też skierować bezpośrednio do dealera, u którego dostępny jest wybrany samochód (sekcja "TO MINI DOSTĘPNE JEST U DEALERA:")

 • Co się stanie, jeśli mój samochód ulegnie uszkodzeniu po rezerwacji online a przed odbiorem?

  W kwestiach dotyczących uszkodzeń należy kontaktować się z odpowiednim dealerem.

 • Jak wyglądają zasady ochrony danych osobowych w wyszukiwarce samochodów MINI?

  Zasady ochrony danych osobowych są dostępne pod tym linkiem:
  MINI – ochrona danych osobowych
  Nota prawna MINI

 • Section Name