ZA CO MONWAR UWIELBIA SWOJE MINI ELECTRIC.

Monwar niedawno przesiadł się na samochód elektryczny, ponieważ chciał prowadzić swój biznes w bardziej zrównoważony sposób. W czasie wolnym jeździ swoim MINI Electric po wybrzeżu hrabstwa Kent wraz z czworonożną pupilką, Ziggy. Poprosiliśmy go, aby opowiedział nam o swoich wrażeniach z jazdy MINI Electric i dlaczego jest wielkim fanem tego auta. Oto co nam powiedział.
Historie elektromobilności MINI – Monwar – frajda z prowadzenia MINI Historie elektromobilności MINI – Monwar – frajda z prowadzenia MINI

„Tu po prostu czuć frajdę”.

„Niedawno przeprowadziłem się do Kent, aby rozkręcić mój biznes chai, który staram się prowadzić w całkowicie zrównoważony sposób. Moja partnerka i ja zawsze uwielbialiśmy MINI, a ja jestem wielkim fanem filmu „Włoska robota”. Cały wygląd i styl MINI emanują świeżym, młodzieńczym charakterem, a nowoczesne MINI jest kompaktowe, daje mnóstwo frajdy i świetnie pasuje do naszego stylu życia. MINI Electric ze swoim niesamowitym wyglądem i futurystycznymi funkcjami idzie jeszcze krok dalej. I jest to krok idealny.

Najbardziej podoba mi się perłowy lakier. Wydaje się zmieniać kolor w zależności od kąta padania światła. Fajne są też aluminiowe felgi, które designem przypominają gniazdko elektryczne na trzy bolce. To świetny sposób, aby zaznaczyć, że to samochód elektryczny.

Jakość wykonania wnętrza MINI Electric jest na najwyższym poziomie. Szczególnie wyróżnia się kierownica. W dotyku jest jak skóra, a sposób, w jaki leży w dłoniach, jest bardzo naturalny. Kolejnym ciekawym akcentem jest oświetlenie ambientowe – zwłaszcza światło wokół centralnego ekranu. Fajne są te zmiany koloru. Tu po prostu czuć frajdę”.

„Jazda MINI Electric jest boska!”

„Przed MINI Electric nigdy nie jeździłem samochodem elektrycznym. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, czego się spodziewać. I krótko mówiąc – to jest boskie. Na dłuższych trasach tryb Green to świetny sposób na oszczędzanie zasięgu. Ale ze wszystkich trybów moim ulubionym jest Sport. Czuję się wtedy jak dziecko biegające po mieście!

Moc i natychmiastowy moment obrotowy silnika elektrycznego robią wrażenie! Samochód świetnie skręca i hamuje. Myślę, że to również zasługa hamowania odzyskowego. Po zdjęciu nogi z gazu samochód zwalnia. Przyzwyczajenie się do jazdy na jednym pedale zajęło mi krótką chwilę. Generalnie jazda jest bardzo płynna”.

Historie elektromobilności MINI – Monwar – pierwsze doświadczenie z „elektrykiem” Historie elektromobilności MINI – Monwar – pierwsze doświadczenie z „elektrykiem”

„Szybkie ładowanie to żaden problem”.

„Kiedy odebrałem swoje MINI Electric, ściągnąłem kilka aplikacji, które pomagają mi lokalizować publiczne stacje ładowania. Ale kiedy zaczniesz jeździć samochodem elektrycznym, zaczniesz też wszędzie je zauważać. Myślę, że ludzie byliby zaskoczeni ich ilością. Supermarkety, stacje benzynowe przy autostradach, centra handlowe, parkingi w mieście – stacji jest tak dużo, a szybkie ładowanie jest tak proste.

Do ładowania mojego MINI Electric często używam stacji szybkiego ładowania. Uzyskanie 80% naładowania w zaledwie 30 lub 40 minut za zaledwie kilka funtów, to – umówmy się – tylko chwila. Bardzo przydatne są też stacje ładowania w miejsca docelowych. Najczęściej można je znaleźć w supermarketach lub w centrach miast. Są wolniejsze od stacji szybkiego ładowania, ale oznacza to, że po powrocie z popołudniowego kręcenia się po mieście masz niemal pełny akumulator.

Jeżdżąc benzynowym MINI Cooperem, wydawałem na benzynę około 30-40 funtów tygodniowo. W MINI Electric kosztuje mnie to około 14 funtów na 10 dni. To megatanio – i to bez stacji Wallbox w domu”.

„MINI Electric jest napakowane technologiami”.

„Moje MINI Electric to Level 3 - najwyższy poziom wyposażenia - więc jest napakowane technologiami. Dla mnie super sprawą jest system audio Harman Kardon. Uwielbiam słuchać muzyki i podcastów. Jakość dźwięku jest tu po prostu świetna.

Bardzo łatwe jest też łączenie telefonu z MINI Electric. Wchodzisz do samochodu i smartfon prostu się łączy z systemem. Szczerze mówiąc, cały system nawigacji i multimediów jest bardzo prosty w użyciu. Bardzo łatwo jest też skonfigurować własny profil kierowcy. Klikasz potem swoje imię i wszystko masz ustawione pod siebie.

Jeśli chodzi o systemy wspomagające jazdę, to najbardziej pomocny w moim mieście jest asystent parkowania z radarami i czujnikami. Świetnie nadaje się do poruszania się po wąskich uliczkach. No i niesamowity jest wyświetlacz Head-up. Nigdy wcześniej nie jeździłem samochodem z takim wyświetlaczem, a teraz chyba nie mógłbym się bez niego obejść. Kiedy masz wszystkie najważniejsze informacje w bezpośrednio przed sobą, nie musisz odrywać wzorku od drogi.

Uwielbiam też dźwięki wydawane przez MINI Electric. Nie wiem, jak MINI to zrobiło, ale podczas przyspieszania słychać taki »kosmiczny« odgłos! Naprawdę super sprawa – bardzo angażuje w jazdę. Ale te odgłosy nie są tak głośne, aby zagłuszać moją muzykę. To po prostu fajny bajer”.

Historie elektromobilności MINI – Monwar – technologia Historie elektromobilności MINI – Monwar – technologia

„Nigdy nie brakuje mi miejsca.”

"MINI Electric to idealny rozmiar dla mnie. Oprócz prowadzenia mojej firmy z chai, jestem także fotografem i muzę wozić wiele sprzętu. Walizki, statywy i baterie – wszystko świetnie mieści się z tyłu. A możliwość złożenia tylnych siedzeń oznacza, że nigdy nie brakuje mi miejsca.

Mam też małą suczkę Ziggy, która uwielbia ten samochód. Po pierwsze, podoba jej się brak hałasu silnika. Jest naprawdę spokojna podczas jazdy. Po drugie, ma dla siebie dużo miejsca. To mały piesek, ale pies średniej wielkości również świetnie zmieściłby się z tyłu.

Jeśli zastanawiasz się nad przesiadką na »elektryka«, powiem Ci: zrób to! MINI Electric daje o wiele więcej frajdy z jazdy niż samochód z na benzynę czy diesla. Myślę, że gdyby ludzie więcej wiedzieli o samochodach elektrycznych – ładowaniu, kosztach, zasięgu – byliby bardziej skłonni do zmiany.

Wiem, że wiele osób obawia się ładowania, ale stacje ładowania są teraz wszędzie. Ponadto dostępne aplikacje i technologie znacznie ułatwiają planowanie podróży. Prowadzenie samochodu takiego jak MINI Electric to czysta przyjemność."