COMING SOON!

author.product-selector.pdhNotAvailable.disclaimerInfo.text This component is currently unavailable. But feel free to look around. And come back soon if you can’t find what you’re looking for this time.

MINI Electric.

Pierwsze w pełni elektryczne MINI.

WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O ELEKTRYCZNYM MINI.

Nie bójcie się zapytać! MINI Cooper SE rozwieje Wasze wątpliwości i przekona Was, że warto podążać za nowymi, elektryzującymi trendami w motoryzacji.

Teraz jeszcze więcej frajdy z MINI Cooper SE! Od 12 lipca można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego. Kwota dofinansowania wynosi 18 750 zł lub – z Kartą Dużej Rodziny – 27 000 zł w programie „Mój elektryk”.
MINI Electric

ELEKTRYCZNA FRAJDA

Czy samochód elektryczny gwarantuje tę samą frajdę z jazdy?

Oczywiście! MINI Cooper SE zapewni Ci gokartowe wrażenia w nowym, ekscytującym wydaniu. Akumulator zamontowany pod podłogą, pomiędzy przednimi i pod tylnymi siedzeniami, sprawia, że auto ma wyjątkowo niski środek ciężkości, dzięki czemu poczujesz jeszcze większą stabilność jazdy i niesamowitą frajdę na każdym zakręcie. Ponadto, w samochodach elektrycznych moment obrotowy dostępny jest już od pierwszego wciśnięcia pedału, co oznacza, że natychmiast odczujesz pełną moc 184 KM. Jeden bieg gwarantuje również wyjątkowe przyspieszenie – od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy.

Z PRĄDEM I POD PRĄD

Czy ładowanie elektrycznego samochodu jest problematyczne?

Znacznie mniej, niż myślisz! Aby pokonać trasę o długości 100 km, wystarczy ładować auto zaledwie 23 minuty ze stacji ładowania prądem stałym, 2 godziny i 15 minut z domowej stacji Wallbox, a ze zwykłego gniazdka – 6 godzin. Naładowany do pełna akumulator wystarczy Ci nawet na tydzień, jeśli przejeżdżasz dziennie około 20 km. Ładując baterię na mieście, możesz skorzystać z coraz większej liczby bezpłatnych stanowisk w galeriach handlowych lub jednej z ponad 12 000 ładowarek sieci ChargeNow w niemal tysiącu lokalizacji w Polsce.

MINI Electric
MINI Electric

ELEKTRYK W CENIE

Czy samochód elektryczny jest droższy od spalinowego?

Cena MINI Cooper SE jest zbliżona do ceny spalinowego modelu MINI Cooper S z podobnym wyposażeniem. Analizując wydatki, warto jednak wziąć pod uwagę również koszty eksploatacji. Przykładowo, przy aktualnych cenach prądu i benzyny, jeśli założymy, że Twoje MINI Cooper SE ładowane jest w pełni z infrastruktury publicznej lub domowego gniazdka, jego średnia roczna eksploatacja wyniesie 1200 złotych, a samochodu spalinowego – 3900 złotych. Dodatkowo, napędy elektryczne mają mniej części ruchomych, które wymagają konserwacji, nie potrzebują też wymiany oleju, a dzięki rekuperacji zużycie hamulców w samochodzie jest mniejsze.

EKOLOGIA SIĘ LICZY

Czy elektryczne MINI rzeczywiście jest ekologiczne?

Mobilność elektryczna jest oczywiście przyjazna środowisku. Krytycy przypominają jednak, że w obecnej sytuacji samochody elektryczne wciąż ładowane są głównie prądem wyprodukowanym ze źródeł nieodnawialnych. Nawet przy takim założeniu MINI Cooper SE wciąż emituje znacznie mniej CO2 niż porównywalny model samochodu spalinowego. Jeśli natomiast energia użyta do ładowania baterii pochodzi ze źródeł odnawialnych, emisja CO2 w aucie elektrycznym spada do zera.
MINI Electric
MINI Electric

ELEKTRYCZNA WYGODA

Na jakie udogodnienia mogę liczyć, wybierając auto elektryczne?

Wybór samochodu elektrycznego wiąże się z szeregiem korzyści w codziennym użytkowaniu. W dużych miastach możesz zaparkować swoje MINI Cooper SE za darmo w centralnych strefach płatnego parkowania. Samochody elektryczne mogą również poruszać się po buspasach, unikając codziennych korków. W najbliższym czasie na ulicach polskich miast będziemy z pewnością spotykać coraz więcej tych samochodów przyszłości. Czy jesteś gotów, by stać się jednym z kierowców, którzy jako pierwsi włączyli się w ten nowatorski nurt?
Dealer

Znajdź swojego dealera.

ZAPRASZAMY DO WYBRANEGO DEALERA MINI. JESTEŚMY W PEŁNI DOSTĘPNI DLA PAŃSTWA ONLINE – ZACHĘCAMY DO KONTAKTU POPRZEZ MAIL, TELEFON CZY WYBRANY KOMUNIKATOR.

 

 

MINI Cooper SE – łączny pobór mocy: 15,9-15,2 kWh/100 km zużycie paliwa: 00l/100 km emisja CO2: 0g/km.