Recykling. Drugie życie Twojego MINI.

dam Image
dam Image

Recykling

Twoje MINI zyskało drugie życie – jeśli usłyszysz te słowa, bądź pewien, że właśnie takie było jego życzenie! W MINI od samego początku stawiamy na konstrukcje przyjazne dla środowiska. Dzięki zdatnym do ponownego użycia materiałom oraz nadwoziu, które można łatwo zdemontować, Twoje MINI idealnie nadaje się do recyklingu. Z auta usuwane są wszystkie elementy, które mogłyby zanieczyszczać otoczenie, a podstawowe materiały są sortowane do odzysku. 

dam Image

Karoseria

Zdemontowane części MINI są poddawane sortowaniu i cięciu pod kątem różnych zastosowań: od pozyskiwania energii po przetopienie. Jest więc prawdopodobne, że będą w przyszłości wykorzystane przy produkcji nowego MINI.

dam Image

Szyby

Odzysk szkła z MINI. Zarówno szyba przednia i tylna, jak i szyby boczne z Twojego MINI są przekazywane do zakładu wyspecjalizowanego w odzysku wszelkiego rodzaju szkła. Stłuczka szklana jest jednym z surowców w procesie produkcji nowego szkła, a więc jest szansa, że trafi do nowego MINI.

dam Image

Katalizator

Odzysk surowców wtórnych z MINI: platyna zawarta w katalizatorach MINI jest odzyskiwana i wykorzystywana w nowych katalizatorach.

dam Image

Akumulator

Akumulator, który trwa wiecznie? No, prawie: w MINI odzyskujemy ołów, który jest stosowany w akumulatorach. To oznacza, że można go później wykorzystywać w nowych akumulatorach.

dam Image

Obręcze kół ze stopów lekkich

Koła ze stopów lekkich MINI topią się pod koniec ich życia. Aluminium można następnie wykorzystać do produkcji nowych kół.

dam Image

Olej silnikowy

Płyny, które nigdy się nie kończą. Zużyty olej wypompowany z Twojego MINI jest poddawany rafinacji, a w efekcie jest zdatny do ponownego użycia w silniku nowego MINI.