Recykling. Drugie życie Twojego MINI.

dam Image
dam Image

Recykling.

Twoje MINI zyskało drugie życie – jeśli usłyszysz te słowa, bądź pewien, że właśnie takie było jego życzenie! W MINI od samego początku stawiamy na konstrukcje przyjazne dla środowiska. Dzięki zdatnym do ponownego użycia materiałom oraz nadwoziu, które można łatwo zdemontować, Twoje MINI idealnie nadaje się do recyklingu. Z auta usuwane są wszystkie elementy, które mogłyby zanieczyszczać otoczenie, a podstawowe materiały są sortowane do odzysku. 

dam Image

Karoseria

Zdemontowane części MINI są poddawane sortowaniu i cięciu pod kątem różnych zastosowań: od pozyskiwania energii po przetopienie. Jest więc prawdopodobne, że będą w przyszłości wykorzystane przy produkcji nowego MINI.

dam Image

Szyby

Odzysk szkła z MINI. Zarówno szyba przednia i tylna, jak i szyby boczne z Twojego MINI są przekazywane do zakładu wyspecjalizowanego w odzysku wszelkiego rodzaju szkła. Stłuczka szklana jest jednym z surowców w procesie produkcji nowego szkła, a więc jest szansa, że trafi do nowego MINI.

dam Image

Katalizator

Odzysk surowców wtórnych z MINI: platyna zawarta w katalizatorach MINI jest odzyskiwana i wykorzystywana w nowych katalizatorach.

dam Image

Akumulator

Akumulator, który trwa wiecznie? No, prawie: w MINI odzyskujemy ołów, który jest stosowany w akumulatorach. To oznacza, że można go później wykorzystywać w nowych akumulatorach.

dam Image

Obręcze kół ze stopów lekkich

dam Image

Olej silnikowy

Płyny, które nigdy się nie kończą. Zużyty olej wypompowany z Twojego MINI jest poddawany rafinacji, a w efekcie jest zdatny do ponownego użycia w silniku nowego MINI.