>
Ślad ekologiczny MINI – strona główna

ŚLAD EKOLOGICZNY MINI.
FRAJDA ZE ZNACZĄCYCH ZMIAN.

Zobowiązanie do osiągnięcia neutralności klimatycznej i pełnej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Ślad ekologiczny MINI – wpływ na klimat Ślad ekologiczny MINI – wpływ na klimat

WPŁYW NA KLIMAT.

W MINI jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za łagodzenie skutków zmian klimatycznych. I nie zamierzamy spoczywać na laurach. Jesteśmy częścią kampanii Business Ambition for 1.5° C zainicjowanej przez Science-Based Targets Initiative. Nasza kampania BIG LOVE symbolizuje nasze głębokie zaangażowanie na rzecz fundamentalnych wymagań naszej planety. Ale ważniejsze są czyny. Chcemy działać szybciej i osiągać jeszcze więcej.

WYDAJNOŚĆ.

Nie ma czasu do stracenia. Możemy bezpośrednio wpływać na emisję CO₂ w naszych zakładach i placówkach. Wyznaczyliśmy już punkt odniesienia dla efektywnego zarządzania zasobami, obniżając od 2006 roku emisję na wyprodukowany pojazd o ponad 70%. Ale teraz do roku 2030 chcemy zmniejszyć emisję o co najmniej 40% na pojazd w całym cyklu życia – w łańcuchu dostaw, fazie produkcji i użytkowania – w porównaniu z wartościami z 2019 r.

Ślad ekologiczny MINI – wydajność Ślad ekologiczny MINI – wydajność
Ślad ekologiczny MINI – gospodarka o obiegu zamkniętym Ślad ekologiczny MINI – gospodarka o obiegu zamkniętym

GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM.

Do wszystkiego, co tworzymy, podchodzimy z myślą o cyrkularności. Oznacza to rozszerzenie wartości naszych produktów na tak długo, jak to możliwe, zużywanie mniejszej ilości zasobów i wprowadzanie produktów, które zakończyły już swoje życie, z powrotem do obiegu produkcyjnego. Zwiększyliśmy udział materiałów wtórnych i włączyliśmy pojazdy wycofane z eksploatacji do obiegu surowców. Dostosowujemy stylistykę naszych pojazdów tak, aby były łatwiejsze w recyklingu. Poprawiliśmy więc możliwości recyklingu i drugiego życia akumulatorów.

ŁAŃCUCH DOSTAW.

Zmniejszamy ilość odpadów, zużycie energii i emisję CO₂ na pojazd w całym cyklu życia, aby zrealizować naszą wizję czystszego dynamizmu. Chcemy być pionierami w tworzeniu równowagi, która obejmuje osiągi MINI i kultową stylistykę z solidnymi referencjami środowiskowymi. A zmniejszając nasz wpływ na środowisko, umożliwiamy Ci zmniejszenie Twojego wpływu.

Ślad ekologiczny MINI – odpowiedzialność społeczna Ślad ekologiczny MINI – odpowiedzialność społeczna

ZMIANY ZACZYNAJĄ SIĘ OD TRANSPARENTNOŚCI.

Ślad ekologiczny MINI – nowa generacja – zapowiedź

Poprzez ślad ekologiczny MINI oferujemy przejrzysty wgląd w nasze standardy zrównoważonego rozwoju. Otrzymujesz przegląd ekologicznego i społecznego wpływu Twojego MINI sporządzony w oparciu o kluczowe czynniki, aby móc podjąć świadomą decyzję.