Looks like the MINI you've been you-ifying hasn't been saved. If you'd like to come back and keep tinkering, save it and give it a sweet name so you can pick up where you left off

 

Twoje wymarzone MINI, gotowe do zabawy.

Your MINI - exterior Your MINI - interior
The all-electric MINI side view
HATCH 3-DRZWIOWY COOPER SE
MINI 5-door Hatch side view
HATCH 5-DRZWIOWY
MINI Convertible side view
MINI Cabrio
MINI Clubman side view
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE
MINI John Cooper Works side view
john-cooper-works
MINI John Cooper Works logo

JAZDA ELEKTRYCZNA TO TWÓJ STYL.

Przyszłość należy do jazdy elektrycznej. Dla nadal nieprzekonanych zachętą mogą być przedstawione poniżej argumenty dotyczące codziennej rutyny i stylu jazdy. Dołącz do nas w podróży w elektryczną przyszłość.

The all-electric MINI The all-electric MINI

232 km

Zasięg (WLTP)

2,5 h

Stan naładowania 80% (11 kW, AC)

32,6 kWh

Pojemność akumulatora (znamionowa; 28,9 kWh)

35 min

Stan naładowania 80% (50 kW, DC**)

50 kW

Przeznaczony do szybkiego ładowania (CCS)

3,7 kW

Standardowy kabel w zestawie

The all-electric MINI The all-electric MINI

ZACZNIJ KAŻDY DZIEŃ NA PEŁNYM AKUMULATORZE.

The all-electric MINI The all-electric MINI

1

noc ładowania

1

tydzień jazdy

The all-electric MINI The all-electric MINI

NOWY RYTM ŻYCIA.

Gdy siadasz za kierownicą całkowicie elektrycznego MINI, odczuwasz nie tylko frajdę z jazdy, płynne i mocne przyspieszenie oraz cichą pracę silnika. W pełni elektryczne MINI otwiera drogę do nowego stylu życia. Teraz możesz „zatankować” samochód, kiedy tylko chcesz – we własnym domu.

Elektryczne MINI – ładowanie – domowe gniazdko elektryczne

ŁADUJ W DOMU.

Do domowego ładowania wcale nie potrzeba skomplikowanych instalacji ani urządzeń. Wystarczy podłączyć samochód do dowolnego domowego gniazdka elektrycznego 230V (SchuKo) – a potem pełen relaks.

Nasze badania pokazują, że osoba dojeżdżająca do pracy zużywa średnio mniej niż 20% energii zgromadzonej w akumulatorze MINI Cooper SE. Nawet jeśli używasz zwykłego domowego gniazdka elektrycznego, ładowanie wspomnianych 20% zajmuje około 3 godzin.

NOCNE ŁADOWANIE.

Bez najmniejszych problemów. Obudź się rano ze świeżym zapasem energii. Twoje MINI jest w pełni naładowane i gotowe, by zacząć kolejny dzień.

Elektryczne MINI można podłączyć do domowego gniazdka domowego podobnie jak telefon komórkowy. Pełne naładowanie akumulatora zajmuje około 15 godzin.

Jeśli parkujesz MINI na parkingu podziemnym, możesz zapytać zarządcę obiektu, czy istnieje możliwość montażu prostego gniazdka SchuKo przy Twoim miejscu parkingowym.

Elektryczne MINI – ładowanie w domu – kabel i wtyczka

DOBRZE WIEDZIEĆ.

Warto pamiętać, że ponieważ koszt energii elektrycznej naliczany jest za kilowatogodzinę, z finansowego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy ładujesz MINI szybciej czy wolniej.

Elektryczne MINI – MINI Wallbox – ładowanie w domu

ŚCIANA MOCY.

Kabel do ładowania można zawsze używać w domu lub na wyjazdach, dodatkowo można również zamontować go na ścianie na miejscu postojowym i używać jako alternatywy dla stacji Wallbox. W takim przypadku wymagana jest instalacja 3-fazowa o mocy 11 kW, która 3-krotnie skróci czas ładowania. Oznacza to, że pełne naładowanie akumulatora w całkowicie elektrycznym MINI zajmuje około 3,5 godziny.

Montaż stacji 3-fazowej o mocy 11 kW wymaga musi być przeprowadzony przez wykwalifikowanego elektryka. Jeśli chcesz zamontować stację MINI Wallbox, chętnie pomożemy w znalezieniu specjalisty w Twojej okolicy.

Zaawansowana stacja ładowania NewMotion Home.

Inteligentne, bezpieczne i nagradzane stacje ładowania NewMotion zapewniają najwyższą jakość ładowania. Stacje ładowania mogą być montowane na ścianie lub słupie i są dostępne w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu zawsze idealnie komponują się z podjazdem lub garażem.

Twoje korzyści:

 • Szybkość: stacja umożliwia ładowanie elektrycznego MINI nawet o 60% szybciej niż ze zwykłego domowego gniazdka 230 V.
 • Oszczędność czasu: jeśli zdecydujesz się na domową stację ładowania, zaoszczędzisz sobie jazd do publicznych stacji ładowania. Zamiast tego możesz ładować elektryczne MINI, wygodnie spędzając czas w domu.
 • Bezpieczeństwo: stacja ładowania jest zabezpieczona przed przegrzaniem i specjalnie zaprojektowana dla ilości energii elektrycznej potrzebnej do ładowania samochodu elektrycznego.
 • Ekologia: ładowanie w domu ze stacji ładowania jest nie tylko szybsze i bezpieczniejsze, ale może być również bardziej przyjazne dla środowiska, jeśli wybierzesz energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.
 • Niezależność: posiadanie własnej stacji ładującej oznacza niezależność od dostępności publicznych stacji ładowania w Twojej okolicy.

Teraz dostępne u Twojego dealera MINI na bardzo atrakcyjnych warunkach.

PARKUJ. ŁADUJ.

The all-electric MINI The all-electric MINI

Do 20x szybciej

(z ładowarką DC o mocy 50 kW).

0

zmarnowanego czasu.

The all-electric MINI The all-electric MINI

ŁADOWANIE POZA DOMEM.

Choć wszyscy uwielbiają jazdę MINI, od czasu do czasu trzeba je zaparkować – często na większą część dnia.

Elektryczne MINI – ładowanie w miejscach publicznych – w pracy

Optymalnie wykorzystuj czas parkowania.

Korzystaj ze stale rosnącej liczby stacji ładowania dostępnych na parkingach publicznych i ładuj swoje całkowicie elektryczne MINI podczas parkowania.

Coraz więcej supermarketów, centrów handlowych i sklepów meblowych oferuje bezpłatne korzystanie ze swoich stacji ładowania AC i DC lub potrójnych ładowarek na parkingach. Rośnie też liczba hoteli, które promują swój ekologiczny wizerunek, dbając o obsługę gości poruszających się samochodami elektrycznymi. Na niektórych parkingach wielopoziomowych również można korzystać z miejsc parkingowych przeznaczonych dla samochodów elektrycznych bez żadnych dodatkowych kosztów.

Elastycznie i czysto.

Przy użyciu opcjonalnego kabla ładowania trybu 3 możesz ładować swoje MINI w publicznych stacjach ładowania o mocy 11 kW.

Niektóre publiczne stacje ładowania oferują zarówno ładowanie prądem zmiennym (AC) poprzez złącze typu 2, jak i prądem stałym (DC) o mocy do 50 kW przez wtyczkę CCS.

Czy wiesz, że publiczna infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych w Niemczech jest zasilana w 100% energią ze źródeł ekologicznych lub odnawialnych?

Elektryczne MINI – ładowanie w miejscach publicznych – CCS
Elektryczne MINI – ładowanie w pracy – SchuKo

MOC = PRACA / CZAS.

Jeśli korzystasz z miejsca parkingowego w pracy, pracodawca może rozważyć montaż infrastruktury do ładowania dla Ciebie i innych pracowników. W takim przypadku ładowanie odbywa się podobnie jak w domu. Jeśli parkujesz przez dłuższy czas, nie potrzebujesz ładowania wysokonapięciowym prądem stałym. Aby wracać z pracy do domu z całkowicie naładowanym akumulatorem, wystarczy standardowe gniazdko SchuKo.

Wysoka moc ładowania, jaką zapewnia Combined Charging System (CCS), przydaje się podczas ładowania na dłuższych dystansach.

NAJWIĘKSZA SIEĆ NA ŚWIECIE W ZASIĘGU RĘKI.

The all-electric MINI The all-electric MINI

1 karta

i wszystko gotowe.

Ponad 12 000

ładowarek w dynamicznie rozwijającej się sieci.

The all-electric MINI The all-electric MINI

CZTERY KOŁA, JEDEN CEL. TAKI SAM DLA WSZYSTKICH.

Dzięki współpracy elektrycznego MINI z Charging użytkownik ma dostęp do największej na świecie sieci pasujących do MINI szybkich ładowarek. Potrzebna jest tylko jedna karta RFID.

Elektryczne MINI – ChargeNow – MINI Connected

ŁADUJ W DOWOLNYM CZASIE.

Sieć MINI Charging obejmuje 100 000 punktów ładowania w całej Europie. W samych Niemczech jest ich aż 20 000.

Możesz wygodnie uruchomić proces ładowania za pomocą smartfona lub karty RFID. Opłaty są naliczane za minutę. Na koniec miesiąca użytkownik otrzymuje szczegółowe zestawienie kosztów poszczególnych ładowań.

Aby uzyskać więcej informacji o sieci MINI Charging i wyświetlić interaktywną mapę stacji ładowania, kliknij poniższy link.

DOKĄDKOLWIEK JEDZIESZ.

The all-electric MINI The all-electric MINI

100%

w skrócie

możliwości ładowania.

The all-electric MINI The all-electric MINI

ELEKTRYCZNOŚĆ JEST WSZĘDZIE.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na weekendową wycieczkę, czy odwiedzasz znajomych w innym mieście, całkowicie elektryczne MINI jest idealnie wyposażone.

Elektryczne MINI – ładowanie – kompatybilność

KOMPATYBILNOŚĆ = PEŁNA ELASTYCZNOŚĆ.

Złącza zgodne z typem 2 i CCS gwarantują pełną elastyczność i możliwość korzystania z każdej stacji ładowania.

Dzięki połączeniu praktycznej pojemności akumulatora i stabilnej wydajności procesu ładowania możesz dotrzeć swoim MINI do celu na wiele sposobów – i zawsze mieć w zasięgu kilka opcji ładowania.

ZAWSZE W ZASIĘGU.

Dzięki integracji z siecią MINI Charging w pełni elektryczne MINI pomaga w planowaniu trasy i monitoruje ją w czasie rzeczywistym.

Elektryczne MINI – ChargeNow – planowanie trasy
Elektryczne MINI – idealne trasy – e-mobilna społeczność

KAŻDA PODRÓŻ JEST ODKRYCIEM.

Jeśli wolisz bardziej szczegółowy plan podróży, stale rosnąca e-mobilna społeczność oferuje wiele dodatkowych narzędzi pomocnych w obliczeniach – takich jak idealna stała prędkość jazdy czy najszybsza trasa.

OSZCZĘDZAJ NA WIELE SPOSOBÓW.

The all-electric MINI The all-electric MINI

0 serwisowania

8-letnia gwarancja na układ napędowy

0 lokalnej emisji CO2.

The all-electric MINI The all-electric MINI

POMAGAJ NASZEJ PLANECIE I OSZCZĘDZAJ.

Mobilność elektryczna jest przyjazna dla środowiska i ma korzystny wpływ na zawartość portfela, jeśli przestrzega się kilku zasad.

Elektryczne MINI – układ napędowy – oszczędności

NISKI STOPIEŃ ZUŻYCIA.

Całkowicie elektryczny układ napędowy MINI ma znacznie mniej elementów roboczych niż silnik spalinowy. To oznacza, że odpowiednio mniej części wymaga naprawy lub wymiany w miarę upływu czasu.

ODZYSK ENERGII HAMOWANIA.

Całkowicie elektryczne MINI przekształca energię hamowania w energię elektryczną, wykorzystując silnik jako generator. Dzięki temu przy każdym hamowaniu część energii jest przywracana do akumulatora.

To tak zwane hamowanie rekuperacyjne chroni również hamulce tarczowe i zapobiega powstawaniu drobnych cząstek pyłu spowodowanych ścieraniem tarcz hamulcowych.

Elektryczne MINI – hamulce – hamowanie rekuperacyjne

DOBRE DLA PORTFELA. DOBRE DLA ŚRODOWISKA.

Nasze przykładowe obliczenia pokazują, ile CO2, paliwa i kosztów serwisowych możesz zaoszczędzić (przy rocznym przebiegu 15.000 km) w porównaniu z silnikiem benzynowym.

Założenia:

 1. Aktualne stawki za benzynę i kWh
 2. Samochody elektryczne objęte ulgami podatkowymi
 3. W pełni elektryczne MINI ładowane z infrastruktury publicznej lub w domu energią pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych – litr benzyny generuje ok. 2,32 kg CO2
The all-electric MINI The all-electric MINI

SILNIKI BENZYNOWE:

780 l/rok

16 pełnych baków

ok. 1200 €1

+ ok. 260 € kosztów dodatkowych

1460 €/rok

1800 kg3 CO2

W PEŁNI ELEKTRYCZNE MINI:

2150 kWh/rok

58 cykli ładowania

ok. 560 €1

+ ok. 120 €2 kosztów dodatkowych

680 €/rok

0 kg3 CO2

The all-electric MINI The all-electric MINI
Elektryczne MINI – zrównoważony rozwój – oszczędności

GŁÓWNE PUNKTY.

Już pierwsze Mini zbudowane w 1959 roku było oszczędne. Obecnie te same ogólne zasady stosowane są w naszych zelektryfikowanych pojazdach. W pełni elektryczne MINI Cooper SE i MINI Countryman Plug-in Hybrid z napędem akumulatorowym prowadzą ładowanie w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. W przypadku ładowania MINI Cooper SE przy użyciu miksu energii elektrycznej UE po około 30 000 km staje się na tak samo lub nawet bardziej ekologiczne niż MINI Cooper S z silnikiem benzynowym.

W przypadku ładowania przy użyciu koszyka energii odnawialnej Mini Cooper SE staje się bardziej ekologiczne niż porównywalny samochód benzynowy już po przejechaniu około 19 000 km. W całym cyklu życia MINI Cooper SE wykazuje odpowiednio potencjał globalnego ocieplenia niższy o 40% (mieszanka UE) i 70% (mieszanka odnawialnych źródeł energii).*

A to jeszcze nie wszystko. Od 2017 roku wszystkie zakłady BMW Group w Europie zaopatrywane są w 100% w ekologiczną energię elektryczną. Nieustannie rozwijamy również energooszczędne rodzaje transportu, a ponad połowa naszych pojazdów opuszcza fabryki pociągiem. W grudniu 2019 roku BMW Group dołączyło do „Getting to Zero Coalition”, dążąc do dekarbonizacji międzynarodowej żeglugi morskiej.

* Analiza cyklu życia na listopad 2019 r.

Program MINI Electrify

POSTAW NA JAZDĘ ELEKTRYCZNĄ Z MINI FINANCIAL SERVICES.

Ekscytujące wrażenia z jazdy, ekologiczne właściwości i dobra cena. Dzięki marce MINI samochody z napędem elektrycznym są łatwiej dostępne i bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek wcześniej.


DOSTOSUJ WARTOŚCI


Dostosuj wartości wejściowe poniżej, aby uzyskać najbardziej aktualne porównanie.

MINI Electric
Porównywalny pojazd napędzany benzyną
Estymowane roczne oszczędności

Zmiany wartości wpływają na obliczenia i zapisane kwoty. Wartości domyślne są ustalane na podstawie średnich cen odnotowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszystkie informacje tutaj mogą ulec zmianie.

KALKULATOR ŁADOWANIA.

Jeżeli pokonuję dziennie
km
0 km 200 km
Musisz ładować zazwyczaj raz w tygodniu.
x
Taką część pełnego naładowania potrzbujesz w ciągu dnia
%
Porównując do podobnego pojazdu spalinowego, mógłbyś zaoszczędzić

ŁATWO ŁADOWANIE W DOMU

czas trwania w godzinach
 
Koszt
 
czas trwania w godzinach
 
Koszt
 

SZYBKIE ŁADOWANIE W DRODZE

czas trwania w godzinach
 
Koszt
 
czas trwania w godzinach
 
Koszt
 

Zakres dla pojedynczego ładowania obliczany jest na podstawie cyklu testowego klienta. Faktyczny zasięg zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wybranego rozmiaru kół i opon, indywidualnego stylu jazdy, wybranej trasy, warunków atmosferycznych oraz użycia ogrzewania i klimatyzacji podczas jazdy i na postoju. W zależności od czynników zewnętrznych, takich jak napięcie sieciowe lub temperatura zewnętrzna, rzeczywiste czasy ładowania mogą odbiegać od czasów podanych w tym narzędziu. Czasy ładowania zostały zmierzone przy temperaturze zewnętrznej 25°C.

JAK DALEKO ZAJADĘ?

Stworzyliśmy inteligentny kalkulator, który pomoże Ci zobaczyć, jak daleko możesz zajechać na jednym ładowaniu.

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

ŁADOWANIE W DOMU.

JAK ZAMONTOWAĆ STACJĘ ŁADOWANIA WALLBOX?

Aby poprawnie zamontować stację MINI Wallbox, zachęcamy do skorzystania z naszej usługi instalacyjnej. Wystarczy zamówić tę usługę u swojego dealera MINI razem ze stacją ładowania MINI Wallbox Essential. Nasz oficjalny partner instalacyjny (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) wykona wszystkie niezbędne czynności – konsultację, montaż i uruchomienie.

Najważniejsze korzyści dla użytkownika:

 • Sprawdzenie instalacji elektrycznej pod kątem wymogów dotyczących ładowania.
 • Pomoc w wyborze odpowiedniej lokalizacji do montażu stacji ładowania w zależności od miejsca parkowania samochodu.
 • Instalacja, podłączenie i uruchomienie stacji ładowania w wybranym miejscu (w tym ułożenie okablowania o długości do 2 m na powierzchni).
 • Wskazówki dotyczące procesu ładowania.
 • 24-miesięczna gwarancja.

JAKIE WYMOGI MUSI SPEŁNIAĆ MÓJ GARAŻ?

Zalecamy zasilanie trójfazowe z bezpiecznikiem co najmniej 16 A, które zapewnia ładowanie o mocy 11 kW. Zasilanie trójfazowe z bezpiecznikiem 32 A będzie z kolei rozwiązaniem bardziej „przyszłościowym”. Wszystkie pojazdy PHEV mogą być ładowane kablem jednofazowym o mocy maks. 3,7 kW za pośrednictwem stacji MINI Wallbox Essential.

JAKIE KORZYŚCI DAJE STACJA ŁADOWANIA MINI WALLBOX ESSENTIAL?

Krótszy czas ładowania: do 7,4 kW (ładowanie jednofazowe) lub 11 kW (ładowanie trójfazowe), długość kabla 5,0 m, prosta obsługa kabla, zintegrowana funkcja wykrywania prądu zwarciowego („upływu prądu stałego”).

CZY MOŻNA KORZYSTAĆ ZE STACJI WALLBOX DO ŁADOWANIA POJAZDÓW INNYCH MAREK?

Tak, jednak potrzebna jest wtyczka do ładowania „typu 2” albo wtyczka CCS (wtyczka kombi).

JAKA JEST DŁUGOŚĆ KABLA W STACJI ŁADOWANIA MINI WALLBOX ESSENTIAL?

Kabel ma 5 metrów i jest bezpiecznie podłączony do stacji Wallbox.

CZY KABEL MOŻNA ODŁĄCZYĆ OD STACJI WALLBOX?

Nie.

CZY MOŻNA ZAMONTOWAĆ STACJĘ ŁADOWANIA WALLBOX NA ZEWNĄTRZ?

Tak, stacja MINI Wallbox Essential jest certyfikowana do użytkowania na zewnątrz zgodnie ze stopniem ochrony IP54. Oznacza to, że zapewnienie ochrony przed warunkami atmosferycznymi nie jest bezwzględnie konieczne. Stacja Wallbox została zaprojektowana i certyfikowana do eksploatacji na zewnątrz. Zalecamy jednak montaż stacji ładowania w pomieszczeniach ze względu na wygodę oraz zapobieganie osadzaniu się śniegu i lodu w czasie zimy, a także ochronę przed zabrudzeniem i mchem.

CZY STACJA WALLBOX EMITUJE JAKIEŚ PROMIENIOWANIE?

Nie. Kompleksowe badania bezpieczeństwa elektromagnetycznego wykazały, że MINI Wallbox Essential nie emituje promieniowania.

CZY MOŻNA ZABLOKOWAĆ STACJĘ ŁADOWANIA WALLBOX?

W trakcie procesu ładowania kabel jest zablokowany, jednocześnie blokując pojazd. BMW i Wallbox Connect można zamknąć, gdy urządzenie nie jest używane.

CZY MOGĘ ZOSTAWIĆ SAMOCHÓD PODŁĄCZONY DO STACJI WALLBOX, GDY WYJEŻDŻAM NA KILKA TYGODNI?

Tak. W takim przypadku energia będzie na bieżąco zużywana, ale bardzo powoli.

MINI CHARGING.

JAK ZNALEŹĆ STACJE ŁADOWANIA MINI CHARGING?

Wszystkie stacje ładowania w sieci MINI Charging są zapisane bezpośrednio w systemie nawigacyjnym MINI.

Można również ręcznie wyszukać stację. Po ustawieniu opcji „stacje ładowania” jako miejsca docelowego w systemie nawigacyjnym wyświetla się lista stacji ładowania znajdujących się w pobliżu.

Aplikacja MINI Charging oferuje także inną opcję, umożliwiając dostęp do listy wszystkich dostępnych stacji ładowania poprzez smartfon.

JAK PRZEBIEGA ŁADOWANIE W STACJI ŁADOWANIA?

Możesz korzystać z mapy stacji ładowania MINI Charging albo specjalnej aplikacji MINI Charging do odblokowywania stacji i aktywacji procesu ładowania.

Niektóre ładowarki kolumnowe do pojazdów elektrycznych można obsługiwać przy pomocy aplikacji MINI Charging. Aplikacja ma wbudowany skaner kodów QR i jest równie prosta w użytkowaniu jak w instalacji. Wystarczy pobrać aplikację, wprowadzić numer umowy z MINI Charging i kod PIN.

JAKA JEST METODA PŁATNOŚCI?

Rozliczenia są bezgotówkowe – płatności można dokonywać wygodnie co miesiąc poprzez polecenie zapłaty ze swojego rachunku. W osobistym koncie internetowym MINI Charging masz bieżący wgląd w historię ładowania i koszty.

JAK ŁADOWAĆ POJAZD

 1. Wyłącz silnik i włącz hamulec ręczny.
 2. W razie potrzeby ustaw wartość prądu ładowania.
 3. Nie używaj przedłużaczy.
 4. Zawsze podłączaj i odłączaj kabel ładowania w następującej kolejności:

  Podłączanie:

  1. Podłącz kabel do gniazdka.
  2. Podłącz kabel do pojazdu.

   

  Odłączanie:

  1. Odłącz kabel od pojazdu.
  2. Odłącz kabel z gniazdka.

   

  Lampki diodowe:

  • Światło białe: lampka sygnalizacyjna
  • Światło czerwone: błąd ładowania
  • Światło pomarańczowe: inicjalizacja
  • Światło niebieskie: ładowanie w toku
  • Światło zielone: ładowanie zakończone

   

 5. Zamknij samochód. Proces ładowania rozpocznie się dopiero po zamknięciu pojazdu.

CZY JEST RÓŻNICA MIĘDZY ŁADOWANIEM PRĄDEM ZMIENNYM (AC) A PRĄDEM STAŁYM (DC**)?

Standardowe ładowanie prądem zmiennym (AC):

Wydajne ładowanie akumulatora przede wszystkim w nocy, ale także w ciągu dnia. Stacja ładowania AC ma większą moc niż domowe gniazdko elektryczne, a dzięki temu ładuje akumulator w ciągu zaledwie kilku godzin. Ten typ stacji ładowania jest zwykle określany jako stacja ładowania AC.

Szybkie ładowanie prądem stałym (DC**):

Stacje szybkiego ładowania DC** są lepszą opcją, gdy trzeba naładować samochód w krótszym czasie. W stacji tego typu można szybko naładować akumulator – na przykład gdy robisz zakupy albo idziesz coś zjeść na mieście. Proces ładowania trwa 30–40 minut. Ten typ stacji ładowania jest zwykle określany jako stacja ładowania DC**.

Z KIM NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ W RAZIE PROBLEMÓW Z ŁADOWARKĄ KOLUMNOWĄ?

Więcej informacji można znaleźć na stronie minicharging.chargemasterplc.com/

Uwaga: W razie problemów z ładowarką kolumnową należy kontaktować się z jej operatorem. Numer kontaktowy jest zwykle umieszczony na urządzeniu.

KONTAKT

Obsługa klienta MINI
telefon: +48 885 69 64 64
e-mail: info.mini.pl@mini.com

STANDARDY ŚRODOWISKOWE I SPOŁECZNE W SIECI DOSTAWCÓW.

JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE SUROWCE WYKORZYSTYWANE W AKUMULATORACH WYSOKONAPIĘCIOWYCH W MINI COOPER SE I W JAKI SPOSÓB ZAPEWNIAMY ICH ODPOWIEDZIALNE POZYSKIWANIE?

Kluczowymi surowcami w akumulatorach wysokonapięciowych są kobalt, lit, grafit i nikiel. Akumulatora obudowa akumulatora wysokonapięciowego wykonana jest z aluminium. MINI (BMW Group) dąży do stworzenia rozwoju odpowiedzialnego, zrównoważonego łańcucha dostaw spełniającego nasze wysokie standardy w zakresie etyki i praw człowieka. Wszyscy wybrani dostawcy muszą udzielać informacji na temat wdrażania standardów środowiskowych, społecznych i korporacyjnych, w tym dotyczących przestrzegania praw człowieka i zakazu pracy przymusowej.

Ściśle współpracujemy z kluczowymi dostawcami surowców, tak aby wszystkie materiały były pozyskiwane w sposób odpowiedzialny, zarówno w celu ochrony i poprawy stanu środowiska, jak i zapewnienia bezpieczeństwa i dobra zatrudnionych we wszystkich ogniwach łańcucha dostaw. W dalszym ciągu usprawniamy również działania logistyczne, aby zmniejszyć wpływ transportu komponentów do naszych zakładów.

CZY ZNAMY ŹRÓDŁA TYCH SUROWCÓW I W JAKI SPOSÓB GWARANTUJEMY SPEŁNIENIE PRZEZ NASZYCH DOSTAWCÓW WYMAGAŃ W ZAKRESIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU? 

MINI (BMW Group) bardzo dokładnie i krytycznie bada pochodzenie swoich surowców. Przy wyborze dostawców przestrzegamy wytycznych OECD dotyczących należytej staranności w zakresie odpowiedzialnego postępowania w biznesie. Ponadto zobowiązujemy naszych bezpośrednich dostawców, aby również ich dostawcy spełniali nasze wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przejrzystość sieci dostaw jest podstawą zapewnienia wymogów zrównoważonego rozwoju przez naszych dostawców.

W JAKI SPOSÓB ZAPEWNIAMY ODPOWIEDZIALNE POZYSKIWANIE KOBALTU?

Wspólnie z BASF, Samsung SDI i Samsung Electronics zobowiązaliśmy się do zrównoważonego wydobycia kobaltu. We wspólnym projekcie prowadzonym w Demokratycznej Republice Konga chcemy zrozumieć, w jaki sposób można poprawić warunki życia i pracy mieszkańców. Aby zapobiec niekorzystnym skutkom lub złagodzić je i nie zawieść mieszkańców Konga, zleciliśmy również Niemieckiemu Towarzystwu Współpracy Międzynarodowej (GIZ) GmbH poprawę warunków pracy w rzemieślniczym wydobyciu kobaltu w ramach projektu pilotażowego w DR Kongo. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za wydobycie i przetwarzanie surowców w normalnych warunkach. Jesteśmy regularnie na miejscu, znamy kopalnie i metody pracy naszych partnerów oraz zapewniamy czystą rewitalizację.

Ponadto aby ogólnie ograniczyć zapotrzebowanie na krytyczne surowce, takie jak kobalt, BMW Group dąży do zwiększenia udziału kobaltu pochodzącego z recyklingu w ogniwach akumulatorowych.

JAKIE KROKI PODEJMUJEMY, ABY ZAPEWNIĆ SPRAWIEDLIWY I ZRÓWNOWAŻONY PROCES POZYSKIWANIA ALUMINIUM?

W procesie pozyskiwania aluminium kupujemy nie tylko na własne potrzeby, ale również udostępniamy ten materiał naszym dostawcom, niezawodnie i po opłacalnych cenach. Zapewnia to obu stronom większe bezpieczeństwo planowania. Aby móc sprostać naszym długoterminowym wymaganiom dotyczącym aluminium produkowanego w sposób zrównoważony w przyszłości, BMW Group jako pierwszy producent samochodów przyłączyło się do inicjatywy Aluminium Stewardship, aktywnie działając na rzecz ekologicznego i społecznego zrównoważenia certyfikowanego aluminium w całym łańcuchu dostaw aluminium – od kopalni po proces recyklingu.
Staramy się również pozyskiwać więcej aluminium z recyklingu w naszych procesach produkcyjnych. Wykorzystanie materiałów wtórnych ma pozytywny wpływ, szczególnie na następujące aspekty zrównoważonego rozwoju: różnorodność biologiczną, emisje CO2 (zwłaszcza w surowcach o energochłonnej produkcji, takich jak aluminium, stal i miedź) oraz redukcję odpadów. Średni udział wtórnego aluminium w naszych pojazdach wynosi 20%. W odlewanych stopach aluminiowych wynosi on 40%. Wraz z inicjatywą Aluminium Stewardship pracujemy nad certyfikacją naszych dostawców aluminium zgodnie z wyznaczonymi standardami zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji znaleźć można na stronie aluminium-stewardship.org

SKĄD POCHODZI LIT I W JAKI SPOSÓB ZAPEWNIAMY ZRÓWNOWAŻONY PROCES POZYSKIWANIA?

Lit stosowany w komponentach Mini Cooper SE pochodzi z Australii. Pozyskiwany jest ze złóż twardej skały, które podlegają najwyższym standardom zrównoważonego rozwoju. BMW Group kontynuuje badania możliwością ponownego wykorzystania materiałów takich jak lit w recyklingu akumulatorów – na przykład poprzez refabrykację lub koncepcje „zamkniętego obiegu”.

JAKIE KROKI PODEJMUJEMY, ABY UPEWNIĆ SIĘ, ŻE NASI DOSTAWCY SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU?

Maksymalna transparentność naszego łańcucha dostaw pomaga nam zidentyfikować problemy w terenie i skutecznie sobie z nimi radzić, często we współpracy z naszymi dostawcami i innymi zainteresowanymi stronami. Zwiększenie przejrzystości i efektywnego gospodarowania zasobami w naszych łańcuchach dostaw opiera się na zgodności ze standardami ekologicznymi i społecznymi określonymi w standardach zrównoważonego rozwoju BMW Group dla sieci dostawców. Każdy dostawca musi uwzględnić wymagania zrównoważonego rozwoju BMW Group w swojej ofercie. Ponadto kierujemy się międzynarodowymi standardami, takimi jak wytyczne Global Compact Initiative ONZ (Davos, 01/99) oraz „Deklaracja w sprawie podstawowych zasad i praw w pracy” (Genewa, 06/98), Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i procesem należytej zgodności z „Wytycznymi ONZ dotyczącymi biznesu i praw człowieka”.

W JAKIM MOMENCIE MINI COOPER SE STAJE SIĘ BARDZIEJ EKOLOGICZNE NIŻ MINI COOPER S?

Ekologiczny charakter każdego samochodu elektrycznego zależy ostatecznie od źródła energii elektrycznej zasilającej akumulator. Innym aspektem śladu CO2 w całym okresie życia jest energia zużywana przy produkcji akumulatora. Testy wykazały, że Mini Cooper SE ładowane przy użyciu mieszanki energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych osiąga próg rentowności lub „odpracowuje” CO2 uwolniony podczas produkcji po około 19 000 km. W całym cyklu życia emisje MINI Cooper SE wynoszą 40% (mieszanka UE) i 70% (mieszanka odnawialna) w porównaniu z MINI Cooper S napędzanym benzyną. Oznacza to, że przy zastosowaniu typowych dobowych przebiegów MINI Cooper SE potrzebuje zaledwie dwanaście miesięcy jazdy, aby skompensować dodatkowe emisje gazów cieplarnianych.

Elektryczne MINI – białe i czarne – widok z przodu

ZAPROJEKTUJ SWOJE WŁASNE ELEKTRYCZNE MINI.

The all-electric MINI side view
HATCH 3-DRZWIOWY COOPER SE
MINI 5-door Hatch side view
HATCH 5-DRZWIOWY
MINI Convertible side view
MINI Cabrio
MINI Clubman side view
Clubman
MINI Countryman side view
Countryman
MINI Countryman SE side view
COUNTRYMAN SE
MINI John Cooper Works side view
john-cooper-works
MINI John Cooper Works logo