ZA CO MISTY UWIELBIA SWOJE MINI ELECTRIC.

Misty jest londyńską chiropraktyczką i korzysta ze swojego MINI Electric do poruszania się po mieście bez martwienia się o opłaty za wjazd do centrum czy strefy ultraniskiej emisji spalin. Zajmuje się również pszczelarstwem i ochrona środowiska leży jej na sercu – tak więc jej w pełni elektryczny samochód to świetny wybór. Misty opowiedziała nam o swoich wrażeniach z jazdy MINI Electric – i o tym, dlaczego uwielbia ten samochód.
Historie elektromobilności MINI – Misty – wygląd MINI Historie elektromobilności MINI – Misty – wygląd MINI

„Uwielbiam wygląd swojego MINI Electric”.

„Zawsze uwielbiałam wygląd MINI. Od dawna zastanawiałam się nad jego kupnem, ale chciałam też samochód elektryczny, więc MINI Electric było idealnym kandydatem. Uwielbiam nawiązania do jego brytyjskiego rodowodu. Bardzo fajne są lampy tylne ze wzorem flagi Union Jack. No i kocham jego sportowy styl. W swoim chciałam wszystko na czarno: lusterka, koła, karoserię – wszystko! W moim MINI Electric szczególnie podoba mi się czarny lakier Enigmatic Black. Pięknie opalizuje, więc w jednym świetle wygląda na czystą czerń, w innym na granat. Inne marki mają zbyt skomplikowaną konfigurację, a MINI Electric oferowało odpowiednio dużo możliwości personalizacji, aby uczynić je wyjątkowym. Chyba nie widziałam innego MINI Electric, które wyglądałoby dokładnie jak moje”.

„Ładowanie MINI Electric jest bardzo łatwe”.

„Muszę przyznać, że trochę martwiłam o zasięg. Obawiałam się, czy wystarczy mi energii na długie trasy. Ale w MINI Electric nie mam absolutnie żadnych problemów. To dokładnie to, czego mi było trzeba! Zdarza mi się zapomnieć o ładowaniu przez noc, ale nawet wtedy mam wystarczająco dużo energii, aby dotrzeć do pracy czy wyskoczyć do sklepu. Jeśli chodzi o ładowanie, to sieć w Wielkiej Brytanii rośnie z każdym dniem, a aplikacja MINI Electric na smartfony pokazuje mi, gdzie znajdują się wszystkie stacje ładowania, co ułatwia ich znalezienie.

Jak w przypadku każdego samochodu elektrycznego dłuższe podróże trzeba planować nieco dokładniej, ale aplikacja MINI Electric na smartfony bardzo w tym pomaga. Z czasem zaczniesz też znajdywać stacje, które najlepiej Ci pasują. Na przykład szybkie ładowarki gdzieś na uboczu, o których nie wiedzą inni, lub ładowarki typu pay-as-you-go pozwalające na szybkie ładowanie za niewielkie pieniądze. Moja rada: jeśli masz wolne 10 minut, po prostu znajdź stację ładowania i podładuj szybko akumulator. Zajmuje to tylko kilka minut, a będziesz mieć pewność, że wystarczy ci energii na dłuższą jazdę. A jeśli chodzi o koszty ładowania – wow!

Kiedyś wydawałam na paliwo 60 funtów miesięcznie. Myślę, że ładowanie mojego MINI Electric kosztuje mnie około 8 funtów tygodniowo i nie muszę też płacić podatku drogowego. Oszczędności są ogromne. Przy ładowaniu w domu w aplikacji MINI Electric mogę ustawić określone pory ładowania. Moje MINI Electric ładuję na przykład między 2:00 a 6:00 rano, ponieważ wtedy koszty są najniższe. Rano samochód jest zawsze gotowy do jazdy – i oszczędzam pieniądze”.

Historie elektromobilności MINI – Misty – proste ładowanie Historie elektromobilności MINI – Misty – proste ładowanie

„To świetny gadżet do wszystkiego”.

„W moim MINI Electric wybrałam wersję wyposażenia Level 3, ponieważ chciałam mieć nagłośnienie Harman Kardon i podgrzewane skórzane fotele. Głośniki Harman Kardon są naprawdę świetne. Mój partner jest dźwiękowcem i mówi, że brzmią fantastycznie!

Chciałam skórzaną tapicerkę, bo dla mnie fotele muszą być trwałe. To ładna skóra, która prezentuje się bardzo szlachetnie. Mam moje MINI Electric od ponad roku i wciąż wygląda jak nowa. Wszystkie powierzchnie są wytrzymałe i bardzo łatwe w czyszczeniu. No i podgrzewane fotele to świetna sprawa! Często korzystam z aplikacji MINI Connect, aby wstępnie podgrzać samochód rano, dzięki czemu wsiadam do przyjemnie ciepłego auta. Podgrzewanie samochodu z aplikacji również wstępnie podgrzewa akumulator, co pozwala uzyskać większy zasięg.

Jedną z moich ulubionych funkcji jest łatwość podłączania telefonu. Apple CarPlay jest niesamowity. To jak duży iPhone w samochodzie. Często dzwonię podczas jazdy, więc Bluetooth się przydaje, a możliwość wyświetlania aplikacji Waze na ekranie dotykowym jest bardzo wygodna. Podoba mi się też półka ładowania bezprzewodowego. Kolejną fajną cechą jest duży podświetlany ekran na desce rozdzielczej. Bardzo podoba mi się możliwość zmiany kolorów. Ta duża okrągła tarcza sprawia, że czujesz się niemal jak w klasycznym MINI, ale z całą nowoczesną otoczką dzisiejszych samochodów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to świetny jest wyświetlacz Head-Up. Fajnie, że nie trzeba tak często spoglądać na deskę rozdzielczą i można skupić wzrok na drodze. Gdy mijasz znaki ograniczenia prędkości, ograniczenie prędkości pojawia się na wyświetlaczu Head-Up. Podoba mi się też to, że mogę ustawić wszystko – lusterka zewnętrzne, wyświetlacz Head-Up – do mojego wzrostu. Więc gdy ktoś inny jeździł moim samochodem, klikam moje imię w menu i wszystko ustawia się pode mnie. To naprawdę super funkcja.

Świetny jest również asystent parkowania. Gdy musisz zaparkować równolegle na niewygodnej przestrzeni, po prostu robi to za Ciebie. Kiedy odebrałam moje MINI Electric, często parkowałam w miejscach, w których nie musiałam, tylko po to, aby skorzystać z tej funkcji! W mieście bardzo przydaje się sygnał dźwiękowy ostrzegający przed kolizją. Jeśli samochód uzna, że możesz w coś uderzyć, pojawia się sygnał dźwiękowy i ostrzeżenie na desce rozdzielczej”.

„MINI Electric jest naprawdę przestronne”.

„Mimo że MINI Electric to czteroosobowy samochód, nie wydaje się małe w środku – jest naprawdę przestronne. Z tyłu woziłam już różne rzeczy: elektronarzędzia, walizki, deski surfingowe i kije golfowe. Wszystko świetnie się mieści. Kiedy jadę na golfa, moje kije mieszczą się bez składania siedzeń, co naprawdę mnie zaskoczyło.

Kiedy wkładam walizki, mogę łatwo złożyć oparcia kanapy. Podoba mi się również niewielki schowek pod podłogą bagażnika na wszystkie kable. Pomaga utrzymać porządek. Dobrym rozwiązaniem jest także możliwość przestawiania podłogi bagażnika w górę i w dół. MINI Electric to pod tym względem naprawdę wszechstronny samochód."

Historie elektromobilności MINI – Misty – przestrzeń Historie elektromobilności MINI – Misty – przestrzeń